REKLAMA

Tendencja wzrostowa… w brzozowskim muzeum (FOTO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Sobotnie późne popołudnie 19 stycznia br. przyciągnęło do naszego muzeum miłośników talentu Agnieszki Mrozek na wernisaż wystawy jej prac zatytułowanej Tendencja wzrostowa…

Wśród licznie przybyłych gości można było zauważyć przedstawicieli samorządu, kultury, oświaty, sympatyków naszego muzeum, a przede wszystkim rodzinę, przyjaciół i znajomych bohaterki spotkania.

Na wstępie głos zabrał dyrektor Mariusz Kaznowski, po czym adiunkt Agnieszka Adamska przybliżyła postać i dokonania swojej imienniczki. Tak na marginesie, do obu pań ślemy najlepsze życzenia z okazji dzisiejszych imienin.

W końcu nadszedł moment, by przemówiła do zgromadzonych sama Agnieszka Mrozek. Uczyniła to słowami swoich wierszy zamieszczonych w autorskim tomiku „Bo…”, którego promocja towarzyszyła otwarciu wystawy.

Po uczcie słownej duszami uczestników spotkania zawładnęła muzyka w wykonaniu uczennic VII klasy Zespołu Szkół nr 1 w Przysietnicy: Oliwii Buczkowicz, Kornelii Dereń i Patrycji Korab.

Liczne wspólne fotografie, gratulacje, kwiaty i prezenty przekazane Agnieszce Mrozek zaprowadziły wszystkich do sali wystaw czasowych na duchową ucztę dla oczu, której towarzyszyły interesujące rozmowy.

Agnieszka Mrozek mieszka w Starej Wsi; z wykształcenia jest magistrem filologii w zakresie pedagogiki, pedagogiki katechetycznej oraz wiedzy o kulturze i sztuce.

Bohaterka wieczoru to kobieta o wielu talentach. Jest dekoratorką, florystką, nauczycielką, instruktorką zajęć artystycznych, projektantką autorskiej biżuterii (Agisy). Mówi, że pociąga ją sztuka szeroko pojęta, piękno przedmiotów, chwili, słowa. Ma potrzebę dzielenia się dobrem z innymi, jest też niespokojnym duchem. Jako nauczyciel stara się zaszczepić w dzieciach wrażliwość na piękno, żeby to, co tworzą, nie było sztampowe.

Od września 2017 r. związana z Ruchem Poetyckim „Zgrzyt”. Debiutowała w antologii Poezja współczesna o wielu twarzach. Jej wiersze znajdują się w kilku antologiach. Publikuje m.in. w „Wiadomościach Brzozowskich” i na facebooku. W ubiegłym roku wydała swój pierwszy tomik poezji zatytułowany Bo…

Obecna wystawa jest jej drugą indywidualną wystawą zorganizowaną w naszym muzeum. Pierwsza pt. Okiełznany chaos prezentowała biżuterię artystyczną Agisy, czyli owoce talentu Agnieszki Mrozek.

Na obecnej wystawie obejrzymy 20 prac, w których to autorka eksploruje przestrzenie między abstrakcyjnym malarstwem a obserwacją natury. Ale nie tylko… Jak sama mówi: To Góra daje mi siłę i natchnienie. Na wystawie znajduje się również obraz jej młodszej córki Zosi, która idąc w ślady mamy „bawi się” abstrakcją.

tekst: Agnieszka Adamska, Mateusz Podkul; foto: Marcin Michańczyk i Monika Sowińska
źródło: UM Brzozów

21-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)