REKLAMA

Szarża na drodze. Poleciały prawa jazdy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Tylko w miniony weekend brzozowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzech kierowców, którzy pozwolili sobie na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy pożegnają się ze swoimi uprawnieniami na trzy miesiące. Policja apeluje o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę.

W piątek po godz. 12 w Jabłonicy Polskiej, policjanci ruchu drogowego zmierzyli prędkość pojazdowi jadącemu od strony Miejsca Piastowego w kierunku Domaradza. Radar wskazał 109 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego fordem do kontroli drogowej. 27-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego nie zgodził się z mundurowymi i skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego.

W sobotę ten sam patrol po godz. 17, w miejscowości Blizne zatrzymał do kontroli kierowcę audi. 29-letni obywatel Ukrainy kierujący audi pozwolił sobie na jazdę z prędkością 111 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali go mandatem za nadmierną prędkość.

W niedzielę około godz. 8.30, funkcjonariusze zatrzymali kierującego bmw. 25-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego jechał przez Blizne z prędkością 104 km/h. Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy. Za przekroczenie dozwolonej prędkości i brak wymaganego dokumentu podczas kontroli został ukarany mandatem.

Wszyscy trzej, zgodnie z obowiązującymi przepisami, pożegnają się ze swoimi uprawnieniami na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością możemy stracić swoje prawo jazdy, ale również jest to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych. Policja apeluje o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę!

KPP Brzozów

01-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)