REKLAMA

Święto Policji w brzozowskiej komendzie (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj brzozowscy policjanci obchodzili Święto Policji. Na placu przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie odbył się uroczysty apel, który był okazją do podziękowań i awansów. Podczas tegorocznego Święta Policji 29 funkcjonariuszy otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Obchody Święta Policji rozpoczęła w brzozowskiej Bazylice Mniejszej msza święta w intencji policjantów, pracowników policji, emerytów policyjnych i ich rodzin. Następnie na placu przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Starosta Brzozowski, Sekretarz Gminy Brzozów, Wójtowie Gmin Powiatu Brzozowskiego, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, Prokurator Rejonowy  w Brzozowie, Przewodniczący Rady Powiatu i Rektor kolegium i Kustosz Sanktuarium Jezuitów.

Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie podinsp. Joanna Kędra w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie policyjnej służby. Zaznaczyła, że służba w policji jest to specyficzna praca pełna wyzwań, nie jest to praca a służba. Zwróciła uwagę na nowe zadania jakie postawiła przed formacją pandemia. Podkreśliła, że pogodzenie realizowania ustawowych zadań z nowymi wynikającymi z kryzysu zdrowia społeczeństwa było naprawdę nie lada wyzwaniem. Ponadto pani komendant podziękowała policjantom za każdy dzień pracy, za ofiarność, obowiązkowość, odpowiedzialność, zaangażowanie, dyscyplinę w wypełnianiu codziennych obowiązków i trud służby. W trakcie wystąpienia szefowa brzozowskich policjantów odczytała fragmenty listu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Dariusza Matusiaka. Podziękowała także przedstawicielom samorządu, innych służb mundurowych, instytucji wymiaru sprawiedliwości za codzienną współpracę oraz za to, że można na nich liczyć w każdej sytuacji.

W dalszej części uroczystej zbiórki odbyło się wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku nominacje na wyższe stopnie otrzymało łącznie 29 funkcjonariuszy: 3 w korpusie oficerów, 15 w korpusie aspirantów, 10 w korpusie podoficerów i 1 w korpusie szeregowych. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie podinsp. Joanna Kędra.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 4 czerwca 2021 r. medalami za długoletnią służbę zostali odznaczeni I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie podinsp. Wojciech Twaróg – złotym i dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie asp. szt. Paweł Żuchowski – srebrnym. Swoje odznaczenia funkcjonariusze odebrali podczas Wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się 20 lipca 2021 r. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach docenili trud policyjnej służby oraz życzyli funkcjonariuszom sukcesów osobistych i zawodowych, a także satysfakcji z wykonywanej pracy.

Awansowanym policjantkom i policjantom gratulujemy.

12

źródło: KPP Brzozów

28-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: