REKLAMA

Święto Policji w brzozowskiej komendzie (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj brzozowscy policjanci obchodzili Święto Policji. Na placu przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie odbył się uroczysty apel, który był okazją do podziękowań i awansów. Podczas tegorocznego Święta Policji 29 funkcjonariuszy otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Obchody Święta Policji rozpoczęła w brzozowskiej Bazylice Mniejszej msza święta w intencji policjantów, pracowników policji, emerytów policyjnych i ich rodzin. Następnie na placu przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Starosta Brzozowski, Sekretarz Gminy Brzozów, Wójtowie Gmin Powiatu Brzozowskiego, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, Prokurator Rejonowy  w Brzozowie, Przewodniczący Rady Powiatu i Rektor kolegium i Kustosz Sanktuarium Jezuitów.

Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie podinsp. Joanna Kędra w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie policyjnej służby. Zaznaczyła, że służba w policji jest to specyficzna praca pełna wyzwań, nie jest to praca a służba. Zwróciła uwagę na nowe zadania jakie postawiła przed formacją pandemia. Podkreśliła, że pogodzenie realizowania ustawowych zadań z nowymi wynikającymi z kryzysu zdrowia społeczeństwa było naprawdę nie lada wyzwaniem. Ponadto pani komendant podziękowała policjantom za każdy dzień pracy, za ofiarność, obowiązkowość, odpowiedzialność, zaangażowanie, dyscyplinę w wypełnianiu codziennych obowiązków i trud służby. W trakcie wystąpienia szefowa brzozowskich policjantów odczytała fragmenty listu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Dariusza Matusiaka. Podziękowała także przedstawicielom samorządu, innych służb mundurowych, instytucji wymiaru sprawiedliwości za codzienną współpracę oraz za to, że można na nich liczyć w każdej sytuacji.

W dalszej części uroczystej zbiórki odbyło się wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku nominacje na wyższe stopnie otrzymało łącznie 29 funkcjonariuszy: 3 w korpusie oficerów, 15 w korpusie aspirantów, 10 w korpusie podoficerów i 1 w korpusie szeregowych. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie podinsp. Joanna Kędra.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 4 czerwca 2021 r. medalami za długoletnią służbę zostali odznaczeni I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie podinsp. Wojciech Twaróg – złotym i dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie asp. szt. Paweł Żuchowski – srebrnym. Swoje odznaczenia funkcjonariusze odebrali podczas Wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbyły się 20 lipca 2021 r. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach docenili trud policyjnej służby oraz życzyli funkcjonariuszom sukcesów osobistych i zawodowych, a także satysfakcji z wykonywanej pracy.

Awansowanym policjantkom i policjantom gratulujemy.

12

źródło: KPP Brzozów

28-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)