Święto łucznictwa w Humniskach. 100 zawodników na starcie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Humniskach na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 odbyły się XVII Halowe Zawody Łucznicze o Puchar Burmistrza Brzozowa i IV Halowe Mistrzostwa Okręgu Rzeszowskiego. W zawodach wystartowało blisko 100 zawodników z Podkarpacia. Z naszej Gminy  wystartowało 3 zawodników z Górnika Humniska i 13 zawodników z klubu Sagit Humniska.
W zawodach o Puchar Burmistrza Brzozowa nasi zawodnicy uzyskali następujące miejsca:

W Kategorii Open

Wśród kobiet zwyciężyła z wynikiem 290 pkt Wiktoria Toczek, 3. miejsce zajęła Agata Ryba, 4. Kinga Kindlarska.
Wśród mężczyzn 2. miejsce zajął Mateusz Ryba z wynikiem 273 pkt , na 9. miejscu sklasyfikowano Kacpra Kija, a na 11. miejsce Jerzego Puchyra.

W kategorii Junior młodszy

3. miejsce zajął Dawid Lasek, 4. Konrad Kij. Ta sama pozycja przypadła Patrycji Piotrowskiej.

W kategorii młodzik

10. miejsce dla Ewy Janochy, 14. była Aleksandra Mazur.

W kategorii dziecko starsze

3. miejsce zajęła Karolina Konieczko z Górnika, 9. miejsce Oliwia Ryba również z Górnika. Na 10. miejscu uplasował się Patryk Woś.

W kategorii dziecko młodsze

4. miejsce zajęła Patrycja Rybczak, a 8. Wojciech Nowak.

Puchary i dyplomy ufundował burmistrz Brzozowa Józef Rzepka.

W mistrzostwach okręgu rozegrano pojedynki w  kategoriach: Open, Junior młodszy, Młodzik.

W kategorii Open zwyciężyła Wiktoria Toczek zdobywając złoty medal i tytuł Halowego Mistrza Okręgu na rok 2017. 2. miejsce zajęła Agata Ryba i Mateusz Ryba zdobywając srebrne medale. 3. miejsce zajęła Kinga Kindlarska.

W kategorii junior młodszy zwyciężył Dawid Lasek zdobywając złoty medal i tytuł Halowego Mistrza Okręgu na  rok 2017, 2. miejsce i srebrny medal dla Patrycji Piotrowskiej, 3. dla Konrada Kija.

W kategorii młodzik 10. miejsce zajęła Ewa Janocha, na 14. sklasyfikowano Aleksandrę Mazur.

W kategorii dziecko starsze 3. miejsce i brązowy medal zdobyła Karolina Konieczko z Górnika, 9. miejsce dla Oliwii Ryby z Górnika, 10. miejsce zajął Patryk Woś.

W kategorii dziecko młodsze 4. miejsce zajęła Patrycja Rybczak, 8. miejsce zajął Wojciech Nowak.

Medale i dyplomy ufundował Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy z prezesem Andrzejem Majką. Nagrody ufundował  i wręczył dla zawodników Stanisław Klęba – działacz Rzeszowskiego Okręgu Łuczniczego.

Puchary, medale i dyplomy wręczali: burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, dyrektor Zespołu Szkół w Humniskach Lucjan Czech, radny gminy Stanisław Kułak, sołtys Humnisk Zbigniew Kwiatkowski, prezes Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego w Rzeszowie Andrzej Majka.

Poczęstunek dla zawodników ufundował burmistrz Brzozowa i Wacław Bieńczak właściciel cukierni w Brzozowie.

źródło: materiały nadesłane