REKLAMA

Święto 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

20 maja 2016 roku, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich będzie obchodzić swoje Święto. Tegoroczne obchody związane są z 23. rocznicą powstania formacji i odbędą się w Rzeszowie w kompleksie koszarowym przy ulicy Langiewicza. Zapraszamy!

Zbliża się dzień, w którym żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich będą obchodzić swoje Święto. W związku z obchodami, przygotowaliśmy szereg przedsięwzięć prezentujących 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich i Wojsko Polskie.

W uroczystościach weźmie udział wielu znamienitych gości, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, wojskowych oraz ludzi związanych z brygadą. Dla wszystkich chętnych bramy jednostki będą otwarte.

zapowiedz

Główna część obchodów to uroczysty apel, który rozpocznie się o godzinie 12.00 w kompleksie koszarowym przy ul. Langiewicza 4 („Stadion „Podhalańczyk”) w Rzeszowie. Apel, przeprowadzony zgodnie z ceremoniałem wojskowym, obejmował będzie między innymi nadanie tytułów „Honorowego Podhalańczyka”, wyróżnienia i podziękowania dla żołnierzy, a także defiladę wojskową z udziałem pododdziałów honorowych wszystkich jednostek podhalańczyków.

Gorąco zapraszamy również na Dzień Otwartych Koszar połączony z pokazami uzbrojenia i sprzętu wojskowego, który zaplanowany został z myślą o dzieciach i młodzieży. Odbędzie się on na terenie jednostki wojskowej przy ul. Langiewicza 4 (21. Batalion Logistyczny) w godz. od 10.00 do 15.00. Wszystkie jednostki podhalańczyków zaprezentują swój sprzęt od lekkiego do najcięższego. Dodatkowo swoje nowości pokaże Huta Stalowa Wola. Młodzież będzie mogła zobaczyć uzbrojenie od najlżejszego, jak broń osobista oraz strzelców wyborowych, a skończywszy na czołgach i haubicach.

Ponadto, zapraszamy chętnych do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i żołnierzy w tym samym dniu o godz. 10.30 w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie przy ul. Reformackiej.

Program uroczystości:

Uroczysty Apel z okazji Święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich (kompleks koszarowy przy ul. Langiewicza 4 w Rzeszowie) 12.00–13.20:

– złożenie meldunku i odegranie Hymnu RP
– wręczenie wyróżnień oraz nadanie tytułów „Honorowych Podhalańczyków”
– przemówienia , wielka defilada wojskowa

Pokazy sprzętu 10.00 – 15.00:

– pokaz sprzętu wojskowego
– występy zespołów muzycznych i solistów

Serdecznie Zapraszamy!

źródło: 21. BSP

17-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)