REKLAMA

Sukcesy uczniów z Grabownicy Starzeńskiej. Zbudowali super robota! (ZDJĘCIA)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. Sukcesy uczniów z Grabownicy Starzeńskiej w Ogólnopolskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot. Uczniowie z klas 7, 8 i 3 gimnazjum przygotowywali się do konkursu już od lutego 2019 roku. Dwie drużyny rozpoczęły działania od analizy stołu turniejowego oraz zadań, które mają wykonać. Następnie została przeprowadzona optymalizacja – grupy zdecydowały, które zadania będą wykonywane przez drużynę i pod te zadania został zaprojektowany i zbudowany robot. Kolejnym etapem konkursu były testy robota oraz wykonanie dokumentacji technicznej całego projektu.

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot. Konkurs ten ma na celu zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota, który będzie wykonywał określone zadania. Konkurs ten jest ogólnopolskim turniejem organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie z klas 7, 8 i 3 gimnazjum przygotowywali się do konkursu już od lutego 2019 roku. Dwie drużyny rozpoczęły działania od analizy stołu turniejowego oraz zadań, które mają wykonać. Następnie została przeprowadzona optymalizacja – grupy zdecydowały, które zadania będą wykonywane przez drużynę i pod te zadania został zaprojektowany i zbudowany robot. Kolejnym etapem konkursu były testy robota oraz wykonanie dokumentacji technicznej całego projektu. Warto zaznaczyć, że jedna z drużyn zdobyła podczas konkursu najlepszy wynik za dokumentację. Ostatnią częścią był finał, który odbył się 10 i 11 maja w Leżajsku. Drużyny konkurowały tam z innymi grupami podczas eliminacji oraz pojedynków robotów. Emocje podczas finałów były bardzo duże. Uczniowie zebrali bezcenne doświadczenie, które będą wykorzystywać w dalszej pracy.

Ostatecznie drużyny w konkursie zajęły w klasyfikacji generalnej 12 oraz 14 miejsce, będąc blisko najlepszej dziesiątki drużyn w Polsce. W konkursie brali udział: Marianna Gromek, Maciej Ostrowski, Grzegorz Surmacz, Bartosz Skoczek, Kacper Turoń, Krzysztof Pach, Kacper Mazur oraz Piotr Wolański. Uczniom gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem drużyny z Grabownicy był Pan Dariusz Barański.

Autor i foto: Dariusz Barański

24-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)