REKLAMA

Sukces uczennic Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Sukces uczennic Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej w Ogólnopolskim Konkursie Programowania i Budowy Robotów GG Gobot.

image007_4

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej w dniach 31 maja i 1 czerwca 2022 roku uczestniczyli w finale Ogólnopolskiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów GG Robot. Tegoroczna edycja odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej i nosiła nazwę „Architekci strumieni bitów”. Konkurs ma na celu przygotowanie zainteresowanych uczniów do kształcenia politechnicznego, więc wspiera naukę automatyki, programowania, komputerowego wspomagania projektowania czy mechaniki.

W tym roku Szkołę Podstawową w Grabownicy Starzeńskiej reprezentowało 10 uczniów podzielonych na trzy zespoły. Po pierwszym, słabszym dniu, wszystkie zespoły poprawiły swoje miejsca w konkursie. Największym zaskoczeniem całego konkursu była jedna z naszych drużyn, która pokonała dwukrotnie faworytów konkursu. Ta właśnie drużyna zajęła w  rozgrywanych drugiego dnia pojedynkach robotów drugie miejsce, co ostatecznie dało w klasyfikacji generalnej doskonałe czwarte miejsce. Członkami drużyny były uczennice klasy VI: Anna Wojdanowska, Klaudia Korfanty, Julia Barszczowska oraz Martyna Irzyk. Gratulujemy dziewczynkom, które, zajmując czwarte miejsce, otrzymały tytuł laureata konkursu kuratoryjnego.

Dwa dni finałowe są w przypadku konkursu GG Robot tylko zakończeniem rywalizacji, do której wszyscy uczniowie przygotowywali się już od stycznia. Musieli skonstruować odpowiedniego robota, wykonać dokumentację techniczną, zaprogramować robota i przygotować się do prezentacji drużyny. Nie tylko jeden dzień, ale całość pracy składa się na sukces drużyny, dlatego gratulacje należą się również dla pozostałych uczniów, którzy reprezentowali szkołę w konkursie: Bartłomieja Trześniowskiego, Marcina Smyczyńskiego, Michała Rolniaka, Aleksa Czecha, Oliwiera Kosara oraz Mateusza Wolframa.

Sukces uczniów z Grabownicy Starzeńskiej to efekt rozwoju robotyki w szkole, która już od kilku lat działa w tym kierunku. W naszej placówce prowadzone są innowacyjne zajęcia z programowania robotów i po przerwie spowodowanej nauczaniem zdalnym powrócił konkurs GraboRoboty. Pragnę podziękować osobom, które przyczyniły się do rozwoju Robotyki w szkole zarówno finansowo, jak i merytorycznie, służąc radą i wsparciem. Dzięki temu z każdym rokiem szkolnym jesteśmy krok dalej, a uczniowie mają możliwość wszechstronnego rozwoju, popartego innowacyjnymi technologiami.

Autor i foto: Dariusz Barański

źródło: Gmina Brzozów


17-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: