REKLAMA

STYCZEŃ: W powiecie brzozowskim każdy mieszkaniec zapłacił 99 gr mandatu (ZESTAWIENIE)

SANOK / PODKARPACIE. Każdy kierowca wie, że za drogowe wykroczenie grozi mandat. Nie wszyscy jednak wiedzą, ile mandatów wypisują funkcjonariusze na przestrzeni miesiąca oraz na jaką łączną kwotę. Publikujemy zestawienie obejmujące powiaty: brzozowski, jasielski, leski i sanocki.

 

Dzień dobry, Komenda Powiatowa Policji, proszę o prawo jazdy i dowód rejestracyjny”. Zazwyczaj, kiedy kierowcy słyszą takie słowa, chwilę później muszą sięgnąć do portfela. Choć spotkania z funkcjonariuszami policyjnej „drogówki”, patrząc z perspektywy domowego budżetu, do najprzyjemniejszych nie należą, to nadrzędnym celem kontroli jest bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Przedstawiamy zestawienie, które uwzględnia ilość wypisanych mandatów w wybranych powiatach oraz łączną kwotę udzielonych grzywien w styczniu 2013 roku.

Ilość oraz kwota dotyczą mandatów wystawionych zarówno za wykroczenia drogowe, jak i porządkowe. Przy czym… – Z doświadczenia wiem, że kary za wykroczenia porządkowe stanowią jedynie około 20% wszystkich mandatów. Komendy Powiatowe Policji nie prowadzą statystyki odrębnej, tylko dla mandatów za wykroczenia drogowe – mówi Katarzyna Fechner z KPP w Lesku.

Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców czterech wybranych powiatów oraz łączną kwotę mandatów wypisanych na drogach na tym terenie, w styczniu każdy mieszkaniec zapłacił 1 zł mandatu.

Jeśli chodzi o sam powiat brzozowski, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, każdy zapłacił 99 gr.

Mandaty – styczeń 2013

* przybliżona liczba mieszkańców powiatu

** mandaty za wykroczenia drogowe i porządkowe

foto: sxc.hu

22-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: