REKLAMA

„Stówa” na zgodę? Ukrainiec usłyszał zarzut łapownictwa

GRANICA / PODKARPACIE. Obywatel Ukrainy próbujący wywieźć na Ukrainę silnik ze skradzionego w Hiszpanii pojazdu, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową. Ostatecznie silnik zatrzymano, a cudzoziemiec usłyszał zarzut łapownictwa.

Zdarzenie odnotowano w miniony weekend w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne w Medyce.

Do kontroli granicznej podjechał ford na ukraińskich numerach rejestracyjnych, w którym podróżowało dwóch obywateli tego kraju. Mężczyźni przewozili silnik samochodowy, który miał zeszlifowane numery identyfikacyjne.

Strażnicy graniczni szybko ustalili, że element pochodzi z pojazdu marki Mazda skradzionego na terytorium Hiszpanii w listopadzie 2018 roku.

Pasażer, 31-letni Ukrainiec świadomy sytuacji chcąc zniechęcić funkcjonariuszy do podejmowania czynności służbowych, usiłował wręczyć mundurowym korzyść majątkową w postaci banknotu 100 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Usłyszał zarzut łapownictwa i został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Z kolei silnik został zabezpieczony przez funkcjonariusze SG którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

BiOSG

05-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)