REKLAMA

Starszy brat odpowie za włamania, młodszy za narkotyki

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. We wtorek dyżurny Policji z Brzozowa odebrał telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do sklepu w  Przysietnicy. Zabezpieczony materiał dowodowy, pozwolił na szybkie ustalenie sprawcy włamania. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. W domu 24-latka policjanci ujawnili ukrytą uprawę marihuany, której „plantatorem” okazał się 16-letni brat włamywacza.

Funkcjonariusze młodego mężczyzny, sprawcę włamania zatrzymali w jego domu. W toku przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli papierosy pochodzące z przestępstwa . W chwili zatrzymania 24-latek był pijany. Alkomat wskazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jest to drugie włamanie do tego samego sklepu, którego dopuścił się mężczyzna w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Ponadto w jego domu funkcjonariusze ujawnili ukrytą uprawę marihuany. Jak ustalili policjanci jej właścicielem jest 16-letni brat zatrzymanego mężczyzny. Uprawa została zabezpieczona.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza, że 24-latkowi mógł ktoś pomagać. Sprawa ma charakter rozwojowy.

O losach 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

 

KPP Brzozów

20-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: