REKLAMA

STAROSTA SANOCKI: Apeluję o bezwzględne przestrzeganie norm sanitarnych!

APEL STAROSTY SANOCKIEGO

W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną na terenie naszego powiatu zwracam uwagę na bezwzględną konieczność przestrzegania norm sanitarnych tj.: zakrywanie maseczką ust i nosa w sklepach, komunikacji zbiorowej i innych miejscach publicznych, zachowanie dystansu 1,5 -2 m, oraz dezynfekcję rąk.

Są to proste czynności, które mogą uratować nas lub naszych bliskich od zakażenia. Nie przestrzeganie tych norm prowadzi do sytuacji, w której zarażać się będziemy nie tylko w wyniku bezpośredniego kontaktu, ale również w przestrzeni publicznej. Dlatego szczególnie ważnym jest unikanie zatłoczonych sklepów, na przykład poprzez robienie zakupów poza godzinami szczytu i o ile to możliwe, nie korzystanie z komunikacji publicznej. Osoby z grup podwyższonego ryzyka najlepiej gdyby zrezygnowały z uczestnictwa w liczniejszych spotkaniach towarzyskich i rodzinnych, w tym w weselach, którą są najczęściej źródłem wieloosobowego zakażenia.

Równocześnie zwróciłem się do odpowiednich służb z prośbą o intensyfikację kontroli przestrzegania obowiązujących ograniczeń.

Stanisław Chęć
Starosta Sanocki


Grafika poglądowa

tekst sponsorowany
02-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)