REKLAMA

STARA WIEŚ: Po zebraniu wiejskim mieszkańcy nadal nie wiedzą ile zapłacą za przyłącze do kanalizacji (FOTO)

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w zebraniu wiejskim w Starej Wsi. Przedmiotem spotkania była między innymi budowa kanalizaji. Sołtys Lucyna Szydłowska poinformowała mieszkańców o sprawach bieżących, przedstawiła kwotę przewidzianą w funduszu sołeckim na 2019 rok, która wynosi przeszło 38 000 złotych.

Przewodniczący zebrania Stanisław Chrobak, radny powiatu brzozowskiego odczytał uczestnikom spotkania propozycję brzmienia regulaminu działania Społecznego Komitetu Budowy Kanalizacji i Wodociągów w Starej Wsi. Regulamin został poddany pod głosowanie i przyjęty przy jednej osobie wstrzymującej się od głosu.

W związku z tym, że dotychczasowy przewodniczący SKBKiW w Starej Wsi oraz kilku członków złożyli rezygnację, zostały przeprowadzone wybory w celu uzupełniania zarządu. Nowym przewodniczącym został Daniel Boroń, radny Rady Miejskiej w Brzozowie. Mieszkańcy jednogłośnie wybrali członków zarządu tj. Stanisława Chrobaka – radnego powiatu brzozowskiego, Pawła Fronia – radnego Rady Miejskiej w Brzozowie oraz Sławomira Lenia.

Uczestnicy zebrania dopytywali jaki będzie koszt przyłacza do sieci kanalizacyjnej. Przewodniczący SKBKiW w Starej Wsi nie okreslił kwoty. Przypomniał, że Urząd Miejski w Brzozowie złożył zapytanie o kalkulację kosztów przyłącza do głównego wykonawcy, który przedstawił kwotę 3500 złotych za przyłącze.

Jeden z mieszkańców Starej Wsi zapytał także, dlaczego mieskańcy nie zostali poinformowani o wejściu na działki ekip budujacych sieć.

Wkrótce artykuł zostanie uzupełniony o relację video z zebrania wiejskiego w Starej Wsi.


06-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
stara-wies-po-zebraniu-wiejskim-mieszkancy-nadal-nie-wiedza-ile-zaplaca-za-przylacze-do-kanalizacji-foto-00e5js-1575