REKLAMA

STARA WIEŚ: Po zebraniu wiejskim mieszkańcy nadal nie wiedzą ile zapłacą za przyłącze do kanalizacji (FOTO)

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w zebraniu wiejskim w Starej Wsi. Przedmiotem spotkania była między innymi budowa kanalizaji. Sołtys Lucyna Szydłowska poinformowała mieszkańców o sprawach bieżących, przedstawiła kwotę przewidzianą w funduszu sołeckim na 2019 rok, która wynosi przeszło 38 000 złotych.

Przewodniczący zebrania Stanisław Chrobak, radny powiatu brzozowskiego odczytał uczestnikom spotkania propozycję brzmienia regulaminu działania Społecznego Komitetu Budowy Kanalizacji i Wodociągów w Starej Wsi. Regulamin został poddany pod głosowanie i przyjęty przy jednej osobie wstrzymującej się od głosu.

W związku z tym, że dotychczasowy przewodniczący SKBKiW w Starej Wsi oraz kilku członków złożyli rezygnację, zostały przeprowadzone wybory w celu uzupełniania zarządu. Nowym przewodniczącym został Daniel Boroń, radny Rady Miejskiej w Brzozowie. Mieszkańcy jednogłośnie wybrali członków zarządu tj. Stanisława Chrobaka – radnego powiatu brzozowskiego, Pawła Fronia – radnego Rady Miejskiej w Brzozowie oraz Sławomira Lenia.

Uczestnicy zebrania dopytywali jaki będzie koszt przyłacza do sieci kanalizacyjnej. Przewodniczący SKBKiW w Starej Wsi nie okreslił kwoty. Przypomniał, że Urząd Miejski w Brzozowie złożył zapytanie o kalkulację kosztów przyłącza do głównego wykonawcy, który przedstawił kwotę 3500 złotych za przyłącze.

Jeden z mieszkańców Starej Wsi zapytał także, dlaczego mieskańcy nie zostali poinformowani o wejściu na działki ekip budujacych sieć.

Wkrótce artykuł zostanie uzupełniony o relację video z zebrania wiejskiego w Starej Wsi.


06-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: