REKLAMA

Stanowisko w sprawie ograniczenia populacji wilka! Radni jednomyślni

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Radni Rady Gminy Dydnia jednogłośnie przyjęli stanowisko w sprawie ograniczenia populacji wilka na terenie gminy.

Jak podaje RMF24.pl w ostatnich kilkunastu dniach do urzędu wpłynęło 15 zgłoszeń o wilkach.

– Podchodzą nawet na 10 metrów od zabudowań – powiedział dla RMF Stanisław Pytlowany, kierownik Referatu Geodezji Gospodarki Nieruchomościami i Spraw Obywatelskich urzędu gminy.

– Mamy też zgłoszenia od rolników, którzy wypasają bydło na pastwiskach całodobowych. Teraz już patrolują łąki w nocy i pilnują swoich stad – dodał.

Mieszkańcy opowiadają też, że często słyszą odgłosy wyjących wilków. Podaje rozgłośnia.

Wczoraj (6 bm.) na stronie urzędu pojawił się komunikat. Więcej: Po psie została… głowa. Apel do mieszkańców! (DRASTYCZNE ZDJĘCIA). Dziś (7 bm.) podczas sesji Rady Gminy Dydnia w trybie pilnym do porządku dołączano uchwalę  zawierającą stanowisko w sprawie ograniczenia populacji wilka na terenie gminy. Radni przyjęli stanowisko jednogłośnie.

– Dalszy brak stanowczych działań w kierunku ograniczenia populacji wilka może doprowadzić do ograniczenia a nawet całkowitej rezygnacji z hodowli zwierząt przez rolników. Mieszkańcy Gminy Dydnia w obawie przed tymi drapieżnikami rezygnują z codziennych czynności: grzybobrania, czy rekreacji w parkach, opuszczania domostw po zmroku. Nie ma wśród mieszkańców akceptacji dla bytowania wilków, które utrudniają normalne funkcjonowanie – czytamy m.in. w przyjętym stanowisku.


Na temat aktywności wilków informujemy na bieżąco na łamach naszego portalu. Wybrane artykuły >>>ZOBACZ<<<

07-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: