REKLAMA

Sprawca tragicznego wypadku pod Stalową Wolą odpowie za zabójstwo? Ziobro zlecił analizę

PODKARPACIE. Sąd Rejonowy w Stalowej Woli przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował 37-letniego sprawcę makabrycznego wypadku, do którego doszło w weekend w Jamnicy pod Stalową Wolą. Pijany kierowca, który doprowadził do tragedii przeszedł operację i nadal przebywa w szpitalu. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaznaczył, że nie jest wykluczona zmiana kwalifikacji czynu i odpowiadanie przez Grzegorza G. za popełniony czyn jako za zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb małżeństwa, które zginęło w tym zdarzeniu. Przypomnijmy, że osierocili oni trójkę dzieci w wieku 3, 9 i 10 lat.

Przechwytywanie_215

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

 

W środę Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zadecydował o aresztowaniu 37-letniego Grzegorza G., który w stanie nietrzeźwości doprowadził do tragicznego wypadku w Jamnicy niedaleko Stalowej Woli. Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 14:00. Zginęło małżeństwo. 37-letnia Marzena i 39-letni Mariusz. Osierocili trójkę dzieci w wieku 3, 9 i 10 lat. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb ofiar wypadku.

Jak podali śledczy, kierowca audi, który spowodował wypadek przebywa w szpitalu, gdzie zaraz po zdarzeniu przeszedł operację.

W momencie, w którym doszło do wypadku 37-letni sprawca, Grzegorz G. miał 1,6 promila alkoholu. Jak się później okazało, w kwietniu br. stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość.

 

W niedzielę wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł poinformował o tym, że zwrócił się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o nadzór i surowe potraktowanie sprawcy wypadku.

Jak podawał Polsat News Grzegorz G. usłyszał dwa zarzuty. Spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw oraz odmówił składania wyjaśnień.

 

W tej chwili mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Jest jednak możliwość, że Grzegorz G. będzie potraktowany bardziej surowo.

Zleciłem Prokuraturze Krajowej analizę, czy w tej sprawie możemy rozważyć kwalifikację przestępstwa jako zabójstwo z zamiarem ewentualnym – powiedział we wtorkowym programie “Gość Wiadomości” minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Taka analiza jest w tej chwili na moje polecenie wykonywana. Musimy brać pod uwagę wszystkie okoliczności tego zdarzenia, bo taki zarzut bardzo trudno obronić przed polskim sądem. Natomiast nie wykluczam, że on zostanie w ten sposób zmieniony. Lecz przedwcześnie byłoby w tej chwili postawić tutaj kropkę i powiedzieć, że tak będzie, bo muszę opierać się tutaj na rzetelnej i skrupulatnej analizie profesjonalistów, prokuratorów, którzy to badają w Prokuraturze Krajowej – podkreślił Ziobro.

 

Na platformie zrzutka.pl opublikowano zbiórkę pieniędzy dla trójki dzieci, które w wypadku straciły rodziców. Odpowiedź mieszkańców Podkarpacia i całego kraju była natychmiastowa. W niespełna kilka dni zebrano już ponad milion złotych.

LINK DO ZBIÓRKI

foto (8): OSP Grębów – Fb


 

Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

źródło: Red., TVP Info, KPP Stalowa Wola

 

08-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)