REKLAMA

Sprawca tragicznego wypadku na zakręcie śmierci w areszcie (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie kierowca, który w miniony piątek spowodował wypadek w miejscowości Leszczowa Dolna. Kierowany przez niego autobus marki Man wypadł z drogi i stoczył się ze skarpy. Na miejscu zginęły trzy osoby. Sprawca w niedzielę usłyszał zarzuty i został przesłuchany w charakterze podejrzanego w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 42-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

W piątek, 17 sierpnia br., tuż po godz. 22, oficer dyżurny przemyskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Leszczowa Dolna w powiecie przemyskim.

O tym tragicznym zdarzeniu pisaliśmy tutaj: AKTUALIZACJA: Tragiczny wypadek na trasie Sanok-Przemyśl. Nie żyją 3 osoby (FOTO) 

Policjanci, którzy tam pojechali zastali załogi karetek pogotowia i liczne zastępy straży pożarnej. Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej przez służby ratunkowe trzy osoby zmarły na miejscu. Były to dwie kobiety w wieku 30 i 55 lat oraz 31-letni mężczyzna, obywatele Ukrainy.

Funkcjonariusze pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratora. Przesłuchiwali świadków, wykonywali oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu oraz zabezpieczali ślady. Przedmiotowy autobus został zabezpieczony na parkingu strzeżonym w Jarosławiu.

W dalszym ciągu w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu pozostało 17 osób, 9 osób wyjechało na Ukrainę, 5 osób zostało zakwaterowanych w jednym z hoteli na terenie Przemyśla. Osoby przebywające na leczeniu w sąsiednich powiatach w ciągu najbliższych dni również sukcesywnie będą opuszczały placówki zdrowia.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi zarzutu sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem była śmierć trzech osób. Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratora zastosował wobec obywatela Ukrainy areszt tymczasowy w wymiarze 3 miesięcy. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie prowadzone jest przez policjantów z przemyskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

 

 

KMP Przemyśl/mf/red.

foto: KMP Przemyśl

21-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
sprawca-tragicznego-wypadku-na-zakrecie-smierci-w-areszcie-foto-00e8po-8578