REKLAMA

Spotkanie przy wielkanocnym stole w Humniskach Skrz. (ZDJĘCIA)

HUMNISKA / PODKARPACIE. Dn. 7 kwietnia po Mszy św. w dolnej części kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Humniskach odbyło się wielkanocne spotkanie grup parafialnych.

Na zaproszenie odpowiedzieli: Róże Różańcowe, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, Bractwo Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego, Ministranci, Oaza, Schola i Koło misyjne, Straż Grobowa oraz społeczność Humnisk Skrz. W uroczystościach udział wziął również poseł na sejm dr Bogdan Rzońca, burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, przedstawiciele życia samorządowego, kulturalnego, oświatowego i społecznego Humnisk: radny RM Piotr Jatczyszyn, sołtys sołectwa Humniska  Barbara Dudek, dyrektor SP Nr 2 Małgorzata Woźniak, dyrektor PS Nr 2 Barbara Piotrowska, prezes OSP w Humniskach Mariusz Fic.

Wszystkich zebranych serdecznie przywitał ks. proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Humniskach – Andrzej Kuś, po czym zaprosił do obejrzenia występów najmłodszych obywateli Humnisk.

Swoim programem artystycznym spotkanie uświetniły przedszkolaki z PS Nr 2 „Humnisiów”, przygotowane przez Barbarę Piotrowską oraz Zofię Hebdę. Wystąpiły sześciolatki i pięciolatki, zaś swoje taneczne popisy zaprezentowały czterolatki. Program nawiązywał do tradycji wielkanocnych. – Wielkanocne dzwony wesele głoszą radość i pokój wszystkim przynoszę. Cieszy się z nami każde stworzenie. Dzwony oznajmują ludziom zbawienie Śpiewały dzieci i wprowadziły wszystkich w świąteczny i radosny nastrój. Następnie opisały pięknie zastawione stoły: Nasz stół wielkanocny haftowany w kwiaty. W borówkowej zieleni listeczków skrzydlatych. Przedstawienie wielkanocne zaprezentowane przez przedszkolaki zachwyciło zebranych na sali gości. Wrażenie zrobiły nie tylko stroje, ale i umiejętności wokalne, taneczne oraz recytatorskie maluchów. Za swój trud zostali nagrodzeni słodkościami.

Ks. proboszcz tradycyjnie poświęcił jajko, którym podzielili się uczestnicy spotkania. Złożył także swoim parafianom i zaproszonym gościom życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się również burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, który podziękował gospodarzom spotkania za zaproszenie. Okolicznościowe przemówienie oraz życzenia przekazał też poseł na sejm dr Bogdan Rzońca. Wielkanocna święconka stała się znakomitą okazją do integracji społeczności humniskiej, a także miłą odskocznią od trudów życia.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: ET

09-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
spotkanie-przy-wielkanocnym-stole-w-humniskach-skrz-zdjecia-00e7ts