REKLAMA

Spotkanie integracyjne Kół Gospodyń Wiejskich. Jak było? Było wyśmienicie!!!

Najważniejszymi osobami podczas sobotniego spotkania były zdecydowanie Gospodynie z KGW.

Są aktywne, zaangażowane, zawsze chętne do działania i pełne entuzjazmu. Dbają o naszą tradycję, kulturę. Zawsze można na Nie liczyć. Tworzą piękną historię swoich miejscowości, gminy, regionu. Każdego dnia udowadniają wszystkim dookoła, że są ważne, potrzebne, istotne dla otoczenia swoich lokalnych społeczności. Aby wymienić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami, aby wspólnie podyskutować o planach na dalszą działalność Kół, lepiej poznać się nawzajem. Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Przysietnicy, Starej Wsi, Grabownicy Starzeńskiej, Jasienicy Rosielnej, Izdebek, Rudawca z gościnnym udziałem Pań KGW z Poraża Powiat Sanocki wzięły udział w Spotkaniu Integracyjnym, które z inicjatywy miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich odbyło się 21 stycznia br. w Sali Domu Strażaka w Przysietnicy. Spotkanie było możliwością integracji oraz alternatywą na spędzenie zimowego wieczoru w gronie przyjaznych ludzi.

Swoją obecnością spotkanie uświetnili:

burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński, Edward Sowa – sekretarz Rady Regionalnego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Krośnie, radny powiatowy Marek Wacek, radni gminni Grzegorz Pietryka i Tomasz Rzepka, sołtys wsi Przysietnica Krzysztof ZubelEwa Miciak – Zastępca Kierownika Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sanoku, Bożena Paczkowska – Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brzozowie wraz z Katarzyną Rybą oraz Justyną ŚlęczkąDorota Indyk Inspektor w Wydziale Spraw Społecznych, Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego w Brzozowie oraz druhowie z OSP Przysietnica Bogusław Fiejdasz, Piotr Gaździk, Tomasz Buczkowicz, Dominik Rzepka.

Po otwarciu spotkania i powitaniu wszystkich zaproszonych gości, przewodnicząca miejscowego koła zaprosiła wszystkich gości na wspólny obiad. Następnie głos zabrali zaproszeni goście Edward Sowa, Ewa Miciak oraz Marek Wacek, którzy z wielkim ciepłem oraz wdzięcznością wypowiadali się na temat zaangażowania i aktywności Pań. Dziękowali za to, że tworzą historię swoich miejscowości i z dnia na dzień udowadniają, że warto wspierać i winszować ich inicjatywom.

Nie zabrakło również akcentu muzycznego w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Przysietnicy, jak również recytacji  wierszy w wykonaniu przewodniczącej KGW w Rudawcu Pani Danuty Czaja. Za wzruszające i zabawne występy, dzieci otrzymały od zgromadzonych gości gromkie brawa.

Spotkanie integracyjne miało wyjątkowo ciepły, rodzinny i biesiadny charakter. Nie zabrakło pysznego jedzenia, rozmów przy wspólnym stole i tańców. Podczas wspólnego spotkania Panie smakowały przygotowane przez siebie tradycyjne przysmaki, wykazując się nie tylko talentem kulinarnym ale i zmysłem artystycznym – dania były nie tylko niezwykle smaczne ale i pięknie się prezentowały. Nie obyło się bez wspólnych śpiewów oraz tańców do późnych godzin wieczornych.

Wspólne spotkanie integracyjne z pewnością przyczyniło się do aktywnego uczestnictwa kobiet w rozwoju kulturalnym polskiej wsi, a także do promocji swoich miejscowości i gmin.

Gospodynie liczą, że to nie ostatnie spotkanie w takim gronie. Wśród zebranych gości panowała serdeczna oraz przyjazna atmosfera. Był to bardzo mile spędzony czas.

 

Marek Wacek,

fot. Krzysztof Zubel/ UM w Brzozowie

źródło: Gmina Brzozów

 


25-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: