REKLAMA

Sporo ciekawych tematów podczas przedświątecznej nadzwyczajnej sesji RM w Brzozowie (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Brzozowie zwołanej na dzień 17 kwietnia br. przez przewodniczącego RM Daniela Boronia z udziałem sekretarz gminy Brzozów Marii Leń, pełnomocnika burmistrza Brzozowa ds. zrównoważonego i wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich – prof. nadzw. dr. hab. inż. Przemysława Lenia, pełnomocnika ds. rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości Tomasza Bocheńskiego, skarbnik gminy Katarzyny Majdosz oraz współpracowników burmistrza, po stwierdzeniu prawomocności obrad i przedstawieniu porządku obrad, radni podjęli szereg uchwał.

Pierwsza z nich dotyczyła zarządzenia poboru podatków w drodze inkasa, określenia inkasentów w osobach nowo wybranych sołtysów. Wyznaczono pracownika UM w razie czasowej nieobecności wskazanego inkasenta. Ustalono wynagrodzenie za inkaso w wys. 1% od zainkasowanej kwoty. Większością głosów uchwała została przegłosowana w formie zaproponowanej przez kierownik Referatu Podatków.

Radni uchwalili pobór opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, wyznaczyli inkasentów w osobach sołtysów poszczególnych sołectw i określili wysokość wynagrodzenia za inkaso w wys. 3% od zainkasowanej kwoty.

Kolejna uchwała dotyczyła ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Brzozów oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych w związku z wygaszanymi w tym roku klasami gimnazjalnymi.

Zmianie uległa uchwała własna Nr VIII/41/2019 z dnia 27 marca 2019 r. w sprawie zmiany nazwy Przedszkola Samorządowego Nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Brzozowie przy ul. Ks. J. Bielawskiego 11 w związku z koniecznością modyfikacji aktu założycielskiego.

Kolejna uchwała dotyczyła określenia oświatowych jednostek budżetowych, które gromadzą dochody na wyodrębnionym rachunku. Źródła tych dochodów to m.in. spadki i darowizny, odszkodowania, odsetki, opłaty za posiłki. Ich wydatkowanie powinno być zgodne z przeznaczeniem (m.in. cele wskazane przez darczyńcę, remonty, ustawowe i statutowe zadania jednostki, zakup środków żywności, zakupy i wyposażenie jednostek, prowadzenie rachunku bankowego). Radni uchwalili też sposób i tryb sporządzania planu finansowego dokonywania zmian w tym planie i ich zatwierdzania.

Ostatnim punktem obrad były zmiany w budżecie Gminy Brzozów na rok 2019. Na koniec przewodniczący Rady Miejskiej w Brzozowie Daniel Boroń złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.

źródło: Urząd Miejski w Brzozowie

18-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)