REKLAMA

Soul patriotycznie! Wyjątkowy koncert w Warszawie! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Zespół SOUL prowadzony przez dr Monikę Brewczak koncertował w Warszawie i Tarnowie.

W Warszawie zapewnił oprawę muzyczną widowiska „Młodzi Niezłomnym”. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem. Nagrania koncertu dokonano w Studio Koncertowym Polskiego Radia dnia 22.02.2021r. W trakcie koncertu Zespół wykonał cztery autorskie kompozycje dyr. Moniki Brewczak „Niezwyciężni”, „Las milcząco trwał nad Wami”, „Dla Niepodległej Szli”, „Uwierz Polsko”. Informację o koncercie przekazano dyrektorom szkół w całej Polsce za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej ze wskazaniem, aby w dniu 01.03.2021r. został wykorzystany jako muzyczna lekcja historii.

Koncert miał oficjalną premierę 26 lutego o godz. 20.00.

Zapraszamy do obejrzenia! (youtube.com / Ministerstwo Edukacji i Nauki).

Kolejna emisja koncertu odbędzie się w poniedziałek 1 marca o godz. 20:05 w Programie I Polskiego Radia.

W Tarnowie w dniu 18.02.2021r. wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej brał udział w nagraniu koncertu „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym” zrealizowanym przez Centrum Sztuki Mościce, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie. Transmisja koncertu online będzie miała miejsce 01.03.2021r. o godz. 19:00 na kanale youtube Centrum Sztuki Mościce.
https://www.youtube.com/channel/UCCUnAsQ2H4a7nYgC4mY8hVw

materiały nadesłane
foto: MEiN

01-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)