REKLAMA

SOLINA: To tutaj biwakowali młodzi turyści, którzy spadli ze skarpy (ZDJĘCIE)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci z Polańczyka pomogli dwójce młodych turystów, którzy dziś spadli ze skarpy w okolicach zapory solińskiej. 25-letni mężczyzna trafił do leskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek przed południem. Policjanci otrzymali wezwanie z prośbą o pomoc dla dwójki turystów, którzy mieli spaść ze stromej skarpy w okolicach zapory w Solinie. W trudno dostępnym terenie, w miejscu, do którego musieli zejść stromą skarpą i brnąć wodą, funkcjonariusze odnaleźli 25-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna posiadał liczne obrażenia ciała, kontakt z nim był utrudniony. Dzięki wsparciu strażaków udało się go przetransportować w miejsce, skąd do szpitala zabrała go karetka pogotowia.

W połowie stromego urwiska została przyjaciółka mężczyzny, której w ostatniej chwili udało się chwycić gałęzi, wisiała jednak nad urwiskiem nie mogąc wejść ani zejść z góry. Policjanci przy pomocy liny asekurowali 24-latkę i sprowadzili ją w ten sposób w bezpieczne miejsce.

Jak ustalili policjanci, para turystów biwakowała nad urwiskiem. Podczas pakowania obozowiska ze skarpy zsunął się śpiwór, za którym pobiegł 25-latek. Pośliznąwszy się spadł ze skarpy, a gdy na pomoc ruszyła mu koleżanka, również straciła równowagę. Kobietą nie mającą żadnych obrażeń zaopiekowała się rodzina jednego z policjantów.

Miejsce biwakowania dwójki turystów na stromej skarpie – informuje policja z Leska

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lesku

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj:

Młodzi ludzie spadli ze skarpy nad Soliną! Kobieta zawisła na drzewie

źródło: KPP Lesko

21-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)