REKLAMA

Snowgliding – sport, który narodził się w Bieszczadach! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Snowgliding to sport zimowy, który może uprawiać każdy zainteresowany. Do naszej redakcji przysłane zostały zdjęcia przedstawiające grupę miłośników sportów zimowych, a dokładniej snowgliding’u w Dźwiniaczu. 

ok1

Wczoraj w Dźwiniaczu zorganizowana grupa miłośników snowgliding’u została sfotografowana podczas treningu.

Zaciekawił mnie fakt, że jeżdżą tam na nartach, bo ładnie to wyglądało na tle słońca, dlatego postanowiłem tam iść i zrobić kilka zdjęć – mówi nam Piotr Kulka, auto zdjęć.

Czym jest Snowgliding?

Snowgliding to sport zimowy, który polega na jeździe na nartach z wykorzystaniem wiatru. Narciarz używa paralotni, która napędzana jest przez wiatr, co z kolei powoduje możliwość poruszania się w różnych kierunkach, nawet pod górę. Wykorzystanie wiatru w odpowiedni sposób daje również możliwość krótkiego lotu, który zakończony lądowaniem umożliwia dalszą jazdę.

Snowgliding może uprawiać każdy i wszędzie, warunkiem jest jednak umiejętność jazdy na nartach oraz opanowanie techniki sterowania skrzydłem. – Liczy się też kondycja fizyczna oraz odpowiedni strój zabezpieczający przed zimnem – informuje Piotr Kulka.

ok2

Z informacji przekazanych nam przez autora zdjęć wczorajszy trening trwał około 3/4 godzin.

Warto podkreślić, że snowgliding narodził się w Bieszczadach. Człowiekiem, który go wymyślił oraz opracował technikę jazdy, jest Wacław Kuzło, instruktor w Prowing Team.

ok5

 

  źródło: dlapilota.pl foto: Piotr Kulka


ZOBACZ RÓWNIEŻ: KoronaProtest w Lublinie. SZOKUJĄCE słowa ratownika medycznego tvPolska.pl

24-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: