REKLAMA

Smutny widok po pożarze. Połonina Caryńska w zgliszczach. MAMY ZDJĘCIA!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Publikujemy ZDJĘCIA z Połoniny Caryńskiej z dzisiejszego poranka. Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem wybuchł tam pożar. Ogień objął zasięgiem około 8 ha. Paliły się suche traworośla. Pożar powstał najprawdopodobniej od niedopałka papierosa. Trudna akcja strażaków trwała około 3 godziny. Dzisiaj, na popularnym bieszczadzkim szlaku smutne, przykre widoki strawionych przez ogień terenów.


ZDJĘCIA (12): Mirosław Piela

Około 3 godziny trwała akcja gaśnicza na Połoninie Caryńskiej. Pożar został zgłoszony przez turystę o 18.20 do Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych. O 21.10 pożar został ugaszony.

Komunikaty w tej sprawie opublikował Bieszczadzki Park Narodowy. Między innymi ten:

Przekazujemy serdeczne podziękowania za szybką akcję służb: PSP z Ustrzyk Dolnych, OSP z Lutowisk, OSP z Ustrzyk Górnych, GOPR i Nadleśnictwa Stuposiany.

Służba Parku, w tym Straż Parku, zabezpiecza miejsce pożaru w godzinach nocnych. Do akcji gaśniczej wykorzystano tłumice, które są zgromadzone w specjalnych skrzyniach pod każdą połoniną.

Szacujemy zasięg pożaru na ok. 8 ha. Pożar powierzchniowy suchych traworośli powstał najprawdopodobniej od niedopałka papierosa. Jutro przekażemy więcej szczegółów o potencjalnych stratach przyrodniczych.

APELUJEMY O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE ZAKAZU UŻYWANIA OTWARTEGO OGNIA POZA MIEJSCAMI WYZNACZONYMI!

 
źródło: Red., BdPN
 
ZDJĘCIA: Mirosław Piela

Mirosław Piela

Mirosław Piela. Urodził się w Bieszczadach. Jako pasjonat poświęcił im większość swojego życia. Jest absolwentem Technikum Leśnego w Lesku. Główne zainteresowania to przyroda, fotografia, praca społeczna i właśnie góry. Ponadto Mirosław Piela jest Przewodnikiem Turystycznym po mało znanych i trudno dostępnych rejonach z dala od dróg i szlaków. Od dwóch kadencji piastuje funkcję radnego gminy Lutowiska. Jest sołtysem Zatwarnicy, w której mieszka. Częste wyprawy w Bieszczady pozwalają uwieczniać wyjątkowe krajobrazy i zjawiska zarówno poprzez materiały video jak i zdjęcia.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Płonęła Połonina Caryńska. Znana prawdopodobna przyczyna pożaru


foto: Jakub Doliwa (OSP KSRG Lutowiska)

Pożar na Połoninie Caryńskiej! Trwa akcja! (ZDJĘCIA)

foto: BdPN

09-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: