REKLAMA

Śmierć na komendzie policji. Nie żyje 42-latek porażony paralizatorem

KOLBUSZOWA / PODKARPACIE. Nie żyje 42-letni mężczyzna, który poprzedniej nocy wtargnął do komendy policji w Kolbuszowej. Miał być agresywny i pobudzony. W pewnym momencie zaatakował krzesłem funkcjonariusza. Policjanci użyli paralizatora i gazu łzawiącego. Gdy obezwładniono napastnika, ten zasłabł. Natychmiast przystąpiono do reanimacji. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Do tego tragicznego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę około godziny 1:20.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń do budynku komendy około godz. 1.20 wszedł mężczyzna, mieszkaniec Kolbuszowej. Był bardzo pobudzony, krzyczał, kopał w drzwi.

Mężczyzna krzyczał i domagał się, aby zawieźć go do Warszawy, bo w przeciwnym razie wszystkich pozabija – relacjonuje prokurator Andrzej Dubiel, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Kiedy wyszedł do niego funkcjonariusz, mężczyzna zaatakował go uderzając w głowę jednym z krzeseł, znajdujących się w poczekalni. W wyniku uderzenia policjant doznał urazu twarzy i wstrząśnienia mózgu. Do agresywnego mężczyzny natychmiast przybiegli znajdujący się obok funkcjonariusze, którzy usiłowali obezwładnić 42-latka używając w tym celu siły fizycznej. Niestety wobec bardzo agresywnego zachowania mężczyzny środek ten okazał się nieskuteczny. W związku z realnym zagrożeniem zdrowia i życia, użyto wobec niego krótkotrwale paralizatora i jak przekazuje prokuratura – gazu łzawiącego.

Mężczyźnie założono kajdanki. W pewnym momencie funkcjonariusz, który pilnował 42-latka zauważył, że ma on płytki oddech i zaczyna sinieć. Mężczyznę natychmiast rozkuto i przystąpiono do reanimacji, którą kontynuowali ratownicy medyczni po przybyciu na miejsce. Niestety okazała się ona nieskuteczna. 42-latek zmarł – przekazuje prokurator Andrzej Dubiel.

Jak informuje policja dalsze czynności na miejscu wykonywał osobiście prokurator, który zabezpieczył m.in. urządzenie z systemem nagrywania oraz nagrania monitoringu. Jak ustalono, mężczyzna leczył się psychiatrycznie. W związku ze zdarzeniem policjantom udzielono pomocy, jeden z nich przebywa w szpitalu w związku z obrażeniami głowy. Liczymy na szybkie i rzetelne wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego przykrego zdarzenia przez prokuraturę.

Decyzją prokuratora jego ciało zabezpieczono do dalszych badań. Dzisiaj ma odbyć się sekcja zwłok.

paralizatorgrafika poglądowa

źródło: Red., Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu, KPP Kolbuszowa

08-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: