REKLAMA

ŚMIERĆ DZIECKA: Zabójstwo czy nieumyślne spowodowanie śmierci? Sekcja zwłok nie daje odpowiedzi

KROSNO / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Krośnie prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 13-miesięcznego dziecka, do której doszło w jednym z bloków w mieście. Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na pytanie co było przyczyną zgonu dziewczynki.

Przypomnijmy, że krośnieńscy policjanci w poniedziałek 28 maja o godzinie 11.00, w jednym z mieszkań przy ul. Czajkowskiego znaleźli martwe ciało 13-miesięcznej dziewczynki. W pomieszczeniu znajdowała się także matka dziecka, 24-latka z powiatu brzozowskiego.

Niestety wykonana sekcja zwłok nie dała śledczym odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną śmierci.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie prowadzi śledztwo w tej sprawie pod kątem art. 148 par. 1 kk, czyli zabójstwa. Z uwagi na to, że biegli nie są w stanie podać przyczyny zgonu dziewczynki, żadna hipoteza nie jest wykluczona, dlatego rozważana jest również możliwość nieumyślnego spowodowania śmierci czy też śmierci z przyczyn naturalnych. Nieodzowne będą dalsze badania szczegółowe, które już zostały zlecone – informuje Iwona Czerwonka-Rogoś, Prokurator Rejonowy Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

Trwają czynności, jednak o tym jakie zespoły biegłych powołano i w jakim zakresie będą one pracowały, prokuratura  nie chce ujawniać z uwagi na dobro śledztwa.

24-latka, matka dziecka, która w poniedziałek z uwagi na jej stan psychofizyczny trafiła do krośnieńskiego szpitala, nadal przebywa w tej placówce. Nie są znane szczegóły co do jej stanu zdrowia oraz kondycji.

Clipboard01

 

30-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
smierc-dziecka-zabojstwo-czy-nieumyslne-spowodowanie-smierci-sekcja-zwlok-nie-daje-odpowiedzi-00e8po-338