REKLAMA

Skorzystaj z bezpłatnych badań przesiewowych!

Logo_Projekt_Zdrowie_poziom

KOMUNIKAT Dla mieszkańców powiatu Brzozowskiego

Grafika 1

W ostatnich latach obserwujemy stały wzrost masy ciała u Polek i Polaków

Tendencja ta nasiliła się wraz z wprowadzeniem ograniczeń w okresie pandemii, ponieważ lockdown, praca zdalna, mniejsza ilość ruchu wpływa niekorzystnie na naszą masę ciała. Dodatkowo ograniczenia te wpłynęły również na utrwalenie złych nawyków żywieniowych. Bezpośrednim efektem takich działań jest wzrost odsetka osób, nie tylko z nadwagą, ale i z coraz większą otyłością.

Według danych GUS nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków, co czwarty jest otyły. Dane te pokazują jak duży jest to problem w dzisiejszych czasach. Dodatkowej powagi obecnej sytuacji nadaje fakt, iż otyłość jest bezpośrednią przyczyną występowania wielu schorzeń lub znacząco zwiększa ryzyko ich wystąpienia. Cukrzyca, zespół metaboliczny, zaburzenia gospodarki hormonalnej, choroby układu krążenia, dyslipidemie, przewlekły stan zapalny są często wynikiem nadmiernej masy ciała i nadmiernie rozbudowanej tkanki tłuszczowej.

Jeśli masz podwyższoną masę ciała – jesteś w grupie ryzyka

Skorzystaj z badań przesiewowych, podczas których zostaną przeprowadzone pomiary antropometryczne (wzrost, masa ciała, obwody) oraz analiza składu ciała metodą BIA, która pozwala określić zawartość tkanki tłuszczowej, poziom nawodnienia organizmu, zapotrzebowanie energetyczne organizmu, wiek metaboliczny czy zawartość tkanki tłuszczowej trzewnej.

Celem badań jest zwiększenie świadomości mieszkańców powiatu brzozowskiego na temat prawidłowej masy ciała, nadwagi i otyłości związanej ze złymi nawykami żywieniowymi oraz niską aktywnością fizyczną.

Przesiewowe pomiary prowadzi dietetyk mgr Kinga Kołodziej

Konsultacje odbywają się w Krośnie w gabinecie Projekt Zdrowie przy ul. Niepodległości 15a. Podczas spotkania każdy uczestnik, po wykonaniu pomiarów, analizy składu ciała oraz wstępnym wywiadzie otrzyma informację czy znajduje się w grupie ryzyka osób zagrożonych nadwagą, otyłością i chorobami dietozależnymi oraz jakie są możliwości przeciwdziałania takim zaburzeniom.

Umów się na bezpłatną analizę składu ciała już DZIŚ!

Na bezpłatną konsultację możesz zapisać się pod numerem telefonu: 886 619 999
lub za pomocą formularza  kontaktowego krosno.projektzdrowie.info
oraz na Facebooku Projekt Zdrowie Krosno
lub przyjdź bezpośrednio do Gabinetu w Krośnie przy ul. Niepodległości 15A
i zapisz się.

*Akcja trwa do 28.022023 roku.

wizyte

Logo_Projekt_Zdrowie_poziom

Grafika 3

Dietetyk mgr Kinga Kołodziej

PROJEKT ZDROWIE KROSNO
POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE

ul. Niepodległości 15A,
38-400 Krosno
Tel. 886 619 999
e-mail: krosno@projektzdrowie.info
https://krosno.projektzdrowie.info/

POLSKIE_CENTRA_DIETETYCZNE_znak-page-001 (1) (1)

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

09-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: