REKLAMA

Skatowany pies odnaleziony w krzakach! „Barbarzyństwo” (ZDJĘCIA)

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Do bestialskiego czynu doszło wczoraj w miejscowości Wysoczany w gminie Komańcza. Ktoś najprawdopodobniej skatował psa i porzucił go w zaroślach. Zwierzę zostało odnalezione dzięki świadkom zajścia. Pies ma złamany kręgosłup i jest sparaliżowany. Na szczęście trafił już pod opiekę weterynarza. Sprawą zajęła się policja.

O tym bulwersującym zdarzeniu poinformowała Gmina Komańcza opisując go jako przejaw barbarzyńskich zachowań.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22:00 w miejscowości Wysoczany.

Świadkowie zdarzenia usłyszeli mocny skowyt psa oraz dźwięk metalicznych uderzeń, po czym udali się w kierunku odgłosu skowytu psa. Ze względu na porę dnia nie odnaleziono zwierzęcia – relacjonują urzędnicy z gminy Komańcza za pośrednictwem Facebooka.

Dzisiaj około godz. 9:00 pies, w typie owczarka niemieckiego, który skowyczał i próbował szczekać, został odnaleziony. Stwierdzono, że prawdopodobnie jest sparaliżowany. Pracownicy gminy na miejsce zdarzenia wezwali patrol policji oraz pracowników schroniska. Patrol policji po przybyciu na miejsce stwierdził możliwość popełnienia przestępstwa, a następnie wezwani zostali technicy policyjni. Pracownicy schroniska zabrali psa z miejsca zdarzenia celem podania badaniu przez weterynarza. Po wstępnych oględzinach stwierdzono, że pies ma złamany kręgosłup ze względu na brak czucia w kończynach tylnych. W tym czasie, technicy policyjni zrobili oględziny miejsca zdarzenia – czytamy w komunikacie.

W tej sprawie będzie prowadzone postępowanie wyjaśniające.

W ostatnim czasie na terenie gminy mają miejsce przejawy barbarzyńskich zachowań tj. porzucanie pupili oraz znęcanie się nad nimi. Każdego roku w okresie wakacyjnym zjawisko porzucania zwierząt, najczęściej psów i kotów przybiera na sile, a odpowiedzialność ta przerzucania jest na urząd gminy, który kosztem swoich mieszkańców przeznacza dodatkowe środki na ich utrzymanie. Przypominamy, porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem. Porzucenie zwierzęcia przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest prawnie uznane za znęcanie się nad zwierzęciem – podaje Gmina Komańcza.

źródło, foto: Gmina Komańcza – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W tajemniczej paczce był… stary aparat. RYGLISZYN: Nie dam się zastraszyć! (VIDEO, ZDJĘCIA)


paczka, która dotarła do siedziby Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

26-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: