REKLAMA

Silny wiatr. Porywy do 80 km/h

PODKARPACIE. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dotyczące Podkarpacia. Dzisiaj mogą wystąpić silne podmuchy wiatru, w porywach do 80 km/h. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem.

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, do Polski zbliża się wichura związana z niżem Tim. Jak podaje serwis dobrapogoda24.pl, niż przemieszcza się znad Szwecji przez Bałtyk w kierunku Łotwy i Estonii, a następnie Rosji.

Polska znajdzie się w jego zasięgu po południowej i bardzo wiecznej stronie. Rozwojowi niżu, będzie sprzyjać obecność prądu strumieniowego napędzającego przejście cyklonu. Wiatr w Polsce między 23-24 września 2021, w porywach na przeważającym obszarze osiągnie 60-110 km/h, a wysoko w górach powieje powyżej 120 km/h. Taki wiatr miejscami będzie łamał gałęzie i drzewa, może również uszkodzić poszycia dachowe. Należy się spodziewać przerw w dostawie energii elektrycznej. Unikajmy parkowania samochodów pod drzewami. Możliwe będą również opady deszczu i lokalne burze oraz punktowo opady gradu lub krupy śnieżnej, głównie na północy i północnym wschodzie – czytamy w komunikacie.

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr / 1 Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu), powiaty: Podkarpacie
Ważność: od godz. 00:00 dnia 24.09.2021 do godz. 17:00 dnia 24.09.2021
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu, skręcającego na północno-zachodni.
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Witold Wiążewski.
Czas wydania: 2021-09-23 14:17.


zdjęcie poglądowe / OSP Lutowiska

źródło: IMGW-PIB, dobrapogoda24.pl

24-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)