REKLAMA

SESJA NADZWYCZAJNA: O statucie żłobka, budowie drogi w Starej Wsi oraz odwołaniu skarbnika (FILM, ZDJĘCIA)

|

SESJA NADZWYCZAJNA: O statucie żłobka, budowie drogi w Starej Wsi oraz odwołaniu skarbnika (FILM, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej dyskutowano o zmianach w statucie brzozowskiego żłobka, wprowadzono zmiany w budżecie oraz uchwalono podział gminy na okręgi wyborcze. Podczas ostatniej sesji odwołano starego skarbnika oraz powołano na tę funkcję nowego kandydata.

21 bm. radni Rady Miejskiej w Brzozowie zebrali się na sesji nadzwyczajnej. Obradom przewodniczył Edward Sabik. Rada wprowadziła zmiany w statucie brzozowskiego żłobka, przyjęła tegoroczny program opieki nad zwierzętami bezdomnymi, zadecydowała o  udzieleniu pomocy finansowej na przebudowę drogi wojewódzkiej w Starej Wsi, a także zadecydowała o dopłatach z budżetu, zrównujących w całej gminie stawki opłat za odbiór ścieków od gospodarstw domowych. Radni w ramach gospodarki mieniem komunalnym dokonali korekty uchwały nr 461 ze stycznia br. ws. przeznaczenia do sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości w podstrefie ekonomicznej, a także przeznaczyli do sprzedaży działkę w drodze bezprzetargowej. Rada uchwaliła też podział gminy na okręgi wyborcze, określiła ich numery, granice oraz liczbę mandatów w każdym okręgu. Zmiany te, wymuszone przez nową ordynację wyborczą, są podobne do zasad obowiązujących podczas wyborów w 2010 r. Ponadto radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej.

Odbyła się też zmiana na stanowisku skarbnika gminy.Urzędujący od kilku lat skarbnik Jacek Szklarz złożył dzień wcześniej rezygnację na ręce burmistrza Józefa Rzepki. Burmistrz rezygnację przyjął i na stanowisko skarbnika gminy postanowił zaproponować radzie Ewelinę Pilszak, która do tej pory sprawowała funkcję zastępcy skarbnika. Przy okazji burmistrz Józef Rzepka podkreślił, że nie zamierza powoływać nowego zastępcy skarbnika. Zmiana przebiegła w spokojnej atmosferze. Radni podjęli uchwały o odwołaniu dotychczasowego, a następnie powołaniu nowego skarbnika. Przewodniczący RM Edward Sabik wraz z Marią Bodzioch w imieniu radnych podziękowali Jackowi Szklarzowi i złożyli życzenia Ewelinie Pilszak, która podziękowała za wybór i zadeklarowała wolę jak najlepszej pracy na rzecz gminy i mieszkańców. Nowy skarbnik ma 36 lat, posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne i od początku drogi zawodowej jest związana z Urzędem Miejskim w Brzozowie.  Zamężna, dwoje dzieci.

tekst: brzozow.pl/(dk)

foto: red.

22-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
sesja-nadzwyczajna-o-statucie-zlobka-budowie-drogi-w-starej-wsi-oraz-odwolaniu-skarbnika-film-zdjecia-00e8po-00e2mp