REKLAMA

SCALANIE GRUNTÓW: Turze Pole i Zmiennica z bardzo dużą szansą na wielomilionową inwestycję

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W dniu 31.01.2019 r. burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński wraz z Pełnomocnikiem ds. zrównoważonego i wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich prof. nadzw. dr hab. inż. Przemysławem Leniem złożyli na ręce starosty brzozowskiego Zdzisława Szmyda wnioski o wszczęcie postepowania scaleniowego dla miejscowości Turze Pole i Zmiennica.

W przeciągu zaledwie miesiąca we wsi Turze Pole zebrano wnioski od właścicieli gruntów o łącznej powierzchni 341,8ha, co stanowi 70.1% ogólnej powierzchni wsi. W Zmiennicy wnioski scaleniowe podpisali właściciele w których posiadaniu znajduje się 500,0ha gruntów, co stanowi 62.7% powierzchni miejscowości. Nadmienić należy, iż w tych dwóch wsiach wnioski będą zbierane nadal, w celu uzyskania jak najwyższego procentowego udziału.

Szeroko zakrojona kampania informacyjna dotycząca prac scalenia i wymiany gruntów spowodowała, iż mieszkańcy chętnie składali wnioski, przy okazji pogłębiając swoja wiedzę na temat tego typu prac podczas wizyt w biurach sołtysów. Ogromne zaangażowanie mieszkańców sprawiły, iż osiągnięto tak duży sukces. Współpraca pomiędzy Starostwem Powiatowym w Brzozowie oraz Urzędem Miasta w Brzozowie, przy ogromnym zaangażowaniu sołtysów, radnych oraz pracowników Urzędu Miejskiego sprawiły że w tak krótkim czasie udało się zebrać się tak wysoki odsetek wniosków właścicieli gruntów.

Wykonane zadanie stawia miejscowości Turze Pole oraz Zmiennica przed szansą pozyskania wielomilionowego dofinansowania (ponad 15 mln zł.) na wykonanie prac geodezyjnych, a także zagospodarowania poscaleniowego, gdzie środki finansowe przeznaczone będą na budowę, modernizacje dróg a także na prace związane z melioracją i rekultywacją terenów wymagających tego typu działań.
Na uwagę zasługuję fakt, iż w miejscowości Górki nadal zbierane są wnioski, gdzie zebrano już blisko 43.0% ogólnej powierzchni wsi. W miejscowości tej, wnioski zbierane są na bieżąco.
Burmistrz Brzozowa wraz z pełnomocnikiem składają serdeczne podziękowania pracownikom Urzędu Miejskiego w Brzozowie zaangażowanym w realizację projektu dotyczącego prac scalenia gruntów.

1_28

3_13

materiały nadesłane

01-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)