REKLAMA

Savoir-vivre malowania paznokci

Każda sytuacja w życiu wymaga od nas przestrzegania ustalonych norm. Etykieta to nie tylko zasady dobrego zachowania, lecz także właściwego wyglądu. Jeśli myślisz, że w wyborze odpowiedniej stylizacji kierujesz się jedynie własnym gustem, cóż… jesteś w błędzie. To, jak powinnaś się prezentować, a nawet jaki kolor kreacji wybrać, określa ściśle savoir-vivre. Przyjrzyjmy się bliżej, co ma on do powiedzenia w kwestii malowania paznokci…

Woman working in home office hand on keyboard close up

Podręczników dobrego stylu z pewnością nie stworzono dla kobiet, które kochają ekstrawaganckie, intensywne barwy i pragną się wyróżniać. Dama powinna wyglądać stonowanie, aby w żadnym wypadku nie razić swoją osobą otoczenia. Zasada ta tyczy się nie tylko ubioru, lecz także odcienia na dłoniach. I tu ciekawostka! Na początku XX wieku paznokcie zdobiły jedynie panie lekkich obyczajów, często w połączeniu ze szminką w tym samym kolorze. Na szczęście czasy się zmieniają i dziś możemy pozwolić sobie na znacznie więcej swobody w stylizacjach. Jednakże wciąż obowiązują pewne wytyczne.

W pracy, gdzie dress code jest szczególnie rygorystyczny, dopuszczalne barwy to szarości, beże, pastele i subtelne pudrowe róże, a także odcienie transparentne. Również długość płytki jest ważna – najodpowiedniejsza to taka, która tylko nieznacznie wystaje poza opuszek palca, natomiast sama płytka wygląda najbardziej wykwintnie, gdy jest lekko zaokrąglona na brzegach. Jeżeli mimo wszystko stawiasz na głęboką klasyczną czerwień, zadbaj o to, aby reszta kreacji pozostała neutralna. Krzykliwe, intensywne kolory bezpieczniej jednak będzie zostawić na mniej oficjalne okazje…

A taką na pewno nie jest elegancki rodzinny obiad. I w tym przypadku wybieraj spokojne, łagodne odcienie, które można wzbogacić o delikatne nude. Szczególnie wtedy, jeżeli jest to świąteczna kolacja, pierwsza wizyta u rodziców chłopaka albo… stypa.

Processed with VSCO with a6 preset

Podręczniki dobrego smaku do kwestii malowania paznokci podchodzą bardzo stanowczo. Restrykcyjne normy, które dotyczą – zdawałoby się! – tak błahej sprawy, jak kolor na płytkach, dla kobiet o duszy artystki mogą być męczące i ograniczające. Na szczęście wszystko, również savoir-vivre, ma dwie strony. A ten mówi wyraźnie, że każda inna sytuacja, która nie jest oficjalna, dopuszcza niemal całkowitą wolność wyboru… Pod jednym warunkiem: odcień musi dobrze komponować się z resztą stylizacji.

Współczesny rynek kosmetyczny, poza bezpiecznymi i stonowanymi propozycjami, oferuje całą feerię kolorów o zaskakujących fakturach. Poza nimi masz do wyboru również ozdoby, którymi urozmaicisz paznokcie. Intrygujące lakiery odnajdziesz pod linkiem: makeup.pl/categorys/23453/. Postaw na fantazję, a przy tym pozostań kobietą z klasą!

logotypmakeup 750x200

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

10-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: