REKLAMA

SANOK: W szpitalu tylko pilne badania. Połowa diagnostów na chorobowym (VIDEO, FOTO)

|

SANOK: W szpitalu tylko pilne badania. Połowa diagnostów na chorobowym (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W sanockim szpitalu pacjenci z zewnątrz nie zrobią badań. Z powodu dużej absencji personelu diagnostyki medycznej punkt pobrań jest zamknięty do odwołania, wstrzymano również przyjmowanie materiałów do badań bakteriologicznych i immunoserologicznych. Jak podkreśla dyrekcja szpitala, pracownicy laboratoriów, RTG czy fizjoterapeuci nie prowadzą strajku i nie są w sporze zbiorowym z dyrekcją.

Nie zmienia to jednak faktu, że na szpitalnych korytarzach można spotkać wielu rozgoryczonych pacjentów. Przyszli, aby wykonać badania, jednak takiej możliwości, przyjemniej w tym tygodniu, nie będzie.

To jest niepoważne. Nikt nikogo nie informuje, skąd mieliśmy wiedzieć, że będzie taki problem ze zrobieniem badań? Przyszliśmy na darmo – mówi starsza pani, czekająca na korytarzu.

Przed punktem pobrań co rusz pojawiają się nowe osoby, całują przysłowiową klamkę i odchodzą z kwitkiem.

Badania są wykonywane, ale tylko te pierwszej potrzeby, które są niezbędne do ratowania zdrowia i życia pacjentów przebywających na szpitalnych oddziałach.

To nie jest strajk ani protest. Myślę, że koleżanki były już tak zmęczone próbami podjęcia rozmów z dyrekcją szpitala, ze starostwem, w sprawie poprawy naszej sytuacji materialnej i finansowej, która odbiega od pozostałych grup zawodowych pracujący w szpitalu, że po prostu puściły nerwy, zdrowie zaczęło szwankować i poszły na zwolnienia – wyjaśnia Gabriela Bąk, technik analityki medycznej.

Sytuacja szpitala na dzień dzisiejszy raczej nie jest zagrożona. Podejmujemy jeszcze inne działania, aby zabezpieczyć się na kolejny tydzień, ale na razie nie będziemy zdradzać szczegółów – dodaje Grzegorz Panek, zastępca dyrektora ds. administracyjnych.

Poniżej komunikat dyrekcji sanockiego szpitala dotyczący sytuacji personelu diagnostyki medycznej oraz fizjoterapeutów: Na dzień 1 października 2019 r. w SPZOZ w Sanoku nie jest prowadzony strajk w myśl ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (Dz.U.2019.174 t.j.). SPZOZ w Sanoku jako pracodawca nie jest w sporze zbiorowym z żadnym ze związków działających na terenie naszego zakładu.

Stan absencji w SPZOZ w Sanoku na dzień 01.10.2019 – przyczyna braku obsady personelu: urlop lub chorobowe.

Grupa zawodowa diagności laboratoryjni, technicy analityki medycznej (inni pracownicy diagnostyki laboratoryjnej): – liczba osób zatrudnionych w komórce organizacyjnej zakładu leczniczego – 32 – liczba osób, które nie przystąpiły do pracy w komórce organizacyjnej zakładu leczniczego – 18

Grupa zawodowa fizjoterapeuci: – liczba osób zatrudnionych w komórce organizacyjnej zakładu leczniczego – 20 – liczba osób, które nie przystąpiły do pracy w komórce organizacyjnej zakładu leczniczego – 5

Grupa zawodowa technicy radiologii / radioterapii: – liczba osób zatrudnionych w komórce organizacyjnej zakładu leczniczego – 19 – liczba osób, które nie przystąpiły do pracy w komórce organizacyjnej zakładu leczniczego – 10

SPZOZ w Sanoku zabezpiecza na chwilę obecną działalność diagnostyczną dla oddziałów szpitalnych, w przypadku pacjentów zewnętrznych prosimy o cierpliwość i w miarę możliwości korzystanie z innych placówek medycznych. Jednocześnie prowadzone są rozmowy w celu zabezpieczenia badań ambulatoryjnych dla pacjentów zewnętrznych.

Dyrektor SPZOZ w Sanoku

ZOBACZ TAKŻE:

SZPITAL SANOK: Pracownicy diagnostyki medycznej i fizjoterapeuci protestują! Dyrekcja: „To nie jest strajk”

 

źródło: SP ZOZ Sanok


02-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: