REKLAMA

SANOK. Sabina Kułak i jej wyjątkowe wykonanie utworu „Kochana” (VIDEO, WYWIAD)

|

SANOK. Sabina Kułak i jej wyjątkowe wykonanie utworu „Kochana” (VIDEO, WYWIAD)

SANOK / HUMNISKA / PODKARPACIE. Sabina Kułak z Humnisk to była wokalistka zespołu SOUL Sanok. Po rozpoczęciu studiów przyszedł czas na solową karierę. Jej pierwsze efekty dla wielu słuchaczy są spektakularne. W ostatnich dniach, 19-latka opublikowała nagranie coveru utworu „Kochana” śpiewanego przez Renatę Przemyk oraz Igora Herbuta. Posłuchajcie, naprawdę warto!

Sabina Kułak ma 19 lat i pochodzi z Humnisk. Jednym z jej przystanków na muzycznej drodze był zespół SOUL i nauka pod okiem Moniki Brewczak.

Sabina Kułak dla Esanok.pl między innymi o utworze „Kochana”, planach na przyszłość i wspomnieniach związanych z przygodą z SOULEM.

UTWÓR KOCHANA

Utwór „Kochana” wybrałam na Ogólnopolski Festiwal Polskiej Piosenki Rozrywkowej „FIRAleja Gwiazd”, z którym dostałam się do finału. Wystąpiłam z tą piosenką na scenie Teatru IMKA w Warszawie, a ze względu na to, że lubię takie klimaty muzyczne, postanowiłam nagrać cover tego utworu. Jest to jeden z kilkunastu coverów znajdującym się na moim kanale.

CZYM SIĘ OBECNIE ZAJMUJESZ I JAK ROZWIJA SIĘ TWOJA KARIERA?

Obecnie studiuję wokalistykę na kierunku „Jazz i muzyka rozrywkowa” na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do tej pory cały czas udaje mi się realizować moje plany związane z muzyką. W tej chwili nabierają one rozpędu, gdyż jestem na etapie nagrań własnej piosenki wraz z teledyskiem, który jest efektem mojego udziału w Ogólnopolskim konkursie „Talentobranie” organizowanym przez wytwórnię ID Records i Radio ESKA, w którym zajęłam 2 miejsce.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Na pewno kontynuacja, a później ukończenie studiów. W tej chwili przygotowuję się do nagrań teledysku mojego debiutanckiego singla, a od jakiegoś czasu piszę własne piosenki, które chcę wydać w niedalekiej przyszłości. Moim marzeniem są występy i koncerty na dużych scenach i mam nadzieję, że w przyszłości to marzenie się spełni.

GDZIE ZACZYNAŁAŚ PRZYGODĘ ZE ŚPIEWANIEM?

Od zawsze lubiłam śpiewać. Występowałam już jako przedszkolak na różnych uroczystościach. Edukację muzyczną rozpoczęłam w 5 klasie szkoły podstawowej w Ognisku Muzycznym Brzozowskiego Domu Kultury. Przez 4 lata uczyłam się pod czujnym okiem instruktorów BDK. Później przez 2 lata kontynuowałam naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w klasie wokalu, rozwijając podstawy śpiewu klasycznego. Chciałam poszerzać swoje umiejętności wokalne i poznać różne style muzyczne. Zapisałam się do Studia Śpiewu FLOW w Brzozowie u Pani Diany Dereniowskiej-Wójcik. Zaczęłam jeździć na warsztaty wokalne, gdzie pobierałam naukę m.in. u: Grażyny Łobaszewskiej, Adama Czapli, Magdaleny Ptaszyńskiej.

JAK WSPOMINASZ SOUL I PANIĄ MONIKĘ BREWCZAK?

Moja przygoda z zespołem SOUL zaczęła się po zajęciu I miejsca w Festiwalu Piosenki Religijnej. Zostałam zauważona przez Panią Monikę Brewczak, która zaprosiła mnie na próbę zespołu. Udział w próbach i koncertach zespołu bardzo mnie rozwinął. Koncerty, nagrania w studio, nagrania teledysków były i są nadal wspaniałym doświadczeniem. Pani Monika jest bardzo wymagającym nauczycielem, zawsze udziela cennych wskazówek, potrafi dostrzec i rozwinąć w swoim uczniu talent. Bardzo dużo zawdzięczam Pani Monice, to ona nauczyła mnie dyscypliny muzycznej i śpiewu w wielogłosie.

Muzyka to całe moje życie. Chcę się nadal rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i dawać radość swoim odbiorcom.

Rozmawiał: Tomasz Sokołowski.

kadr z filmu Youtube.com / Sabina Kułak

foto (2): archiwum prywatne

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Póki Polska żyje w nas”, w wykonaniu Sabiny Kułak (FILM)

video: Youtube.com / Sabina Kułak

26-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: