REKLAMA

Sanoczanie żegnają Tadeusza Pióro. Wspomnienie VIDEO

|

Sanoczanie żegnają Tadeusza Pióro. Wspomnienie VIDEO

SANOK / PODKARPACIE. 21 kwietnia po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka w latach 2014-2018. Miał 63 lata. Publikujemy wspomnienie w formie klipu video. Autorem jest Artur Mycio.

Tadeusz Wacław Pióro (ur. 29 października 1956 w Kielcach) – polski biolog, epidemiolog, samorządowiec, od 2010 do 2014 radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, od 2013 do 2014 członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, od 2014 do 2018 burmistrz Sanoka.

Urodził się w Kielcach jako syn Henryka i Heleny. Ukończył studia biologii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uzyskał uprawnienia specjalisty I stopnia z epidemiologii, II stopnia z higieny. Od 1979 podjął pracę w Inspekcji Sanitarnej. Na początku lat 90. był zastępcą dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku. 1 września 2004 został dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie i równolegle Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Brzozowie. Ukończył dwuletnie studnia podyplomowe w zakresie „Zdrowia Publicznego” w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi. Był kierownikiem specjalizacji dla ponad 30 pracowników służby zdrowia z województwa podkarpackiego.

  • Do 2005 był członkiem rady nadzorczej Fundacji Zdrowia Na Rzecz Szpitala w Sanoku.
  • W latach 2010-1014 radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego IV kadencji, był członkiem Komisji Ochrony Zdrowia, Polityki Prorodzinnej i Społecznej, Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochrony Środowiska oraz Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia.
  • 27 maja 2013 został członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego.
  • W wyborach samorządowych w 2014 startował ponownie do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, uzyskując mandat radnego. Jednocześnie ubiegał się o urząd burmistrza Sanoka. W dniu 28 listopada 2014 objął mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który został wygaszony 3 grudnia 2014 w związku z objęciem funkcji burmistrza Sanoka.
  • 8 grudnia 2014 złożył ślubowanie i został formalnie zaprzysiężony na urząd burmistrza miasta Sanoka; jednocześnie Tadeusz Pióro został wybrany przez Radę Miasta Sanoka delegatem do Związku Miast Polskich.
  • Podkarpacka Nagroda Samorządowa dla najlepszego burmistrza / prezydenta województwa podkarpackiego w kadencji 2014-2018 powiązana z nagrodą Prezydenta RP Andrzeja Dudy dla Laureata XVIII edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.
  • 19 listopada 2019 został p.o. dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie.

Mieszkał w Sanoku, był żonaty, miał syna i córkę. Odznaczenia i wyróżnienia – Złoty Krzyż Zasługi (postanowieniem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z 9 marca 2010 na wniosek Ministra Zdrowia za zasługi w działalności na rzecz promocji zdrowia oraz przeciwdziałania uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży), – Srebrny Krzyż Zasługi (2001), – Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”, – Medal za Zasługi dla Ochrony Przyrody (2015), – Srebrna Odznaka „Zasłużony dla Hufca ZHP Ziemi Sanockiej” (2016, za wspieranie pracy harcerskiej), – Medal Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku (2016), – Srebrna odznaka honorowa TG „Sokół” w Sanoku (2017), – Medal okolicznościowy Święta Policji w Sanoku (2017), – Jubileuszowa Złota Odznaka z okazji 95. rocznicy powstania Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (2017), – Podkarpacka Nagroda Samorządowa dla najlepszego burmistrza / prezydenta województwa podkarpackiego w kadencji 2014-2018 oraz w powiązaniu z tymże nagroda Prezydenta RP Andrzeja Dudy w postaci wiecznego pióra dla Laureata XVIII edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, – W 2019 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wspominamy Tadeusza Pióro. „Niczego nie udawał” Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Tadeusza Pióro (VIDEO, ZDJĘCIA) źródło: Red., Wikipedia / Creative Commons video: Artur Mycio

24-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
sanoczanie-zegnaja-tadeusza-pioro-wspomnienie-video-3699