REKLAMA

Samochód wypadł z drogi i dachował. 19-letni kierowca pijany! (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Wisłok Wielki. Kierujący fiatem zjechał z drogi, uderzył w betonowy przepust i dachował. Okazało się, że 19-latek, który prowadził pojazd, był nietrzeźwy i jechał bez uprawnień. Mężczyzna został ujęty dzięki zdecydowanej reakcji świadków.

Wczoraj około godz. 22.30, dyżurny sanockiej Policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wisłok Wielki. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierujący fiatem zjechał z drogi, uderzył w barierkę, znak drogowy i betonowy przepust, a następnie dachował. Świadkowie zdarzenia, którzy zauważyli, że z samochodu wydobywa się ogień, zaczęli gasić auto. Ujęli także kierującego pojazdem mężczyznę, a zaistniałej sytuacji poinformowali odpowiednie służby.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego fiatem. Badanie wykazało w organizmie 19-latka ponad promil alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

19-latek jechał sam. Na miejscu zdarzenia załoga karetki pogotowia udzieliła mu pomocy medycznej. Następnie, do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Kierujący fiatem odpowie również za popełnione wykroczenia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zdecydowana reakcja świadków, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego oraz podjęli się gaszenia samochodu, zasługuje na pochwałę.

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego – każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

źródło: KPP Sanok

23-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)