REKLAMA

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w miejscowości Humniska – Osiedle Widły (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Humniska – Osiedle Widły to kolejna inwestycja, którą realizować będzie samorząd gminny w ramach pozyskanych środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego, w tej kadencji stawia się na przebudowę i budowę infrastruktury drogowej, która od kilkudziesięciu lat nie była modernizowana poza bieżącymi naprawami.

1

Całkowity koszt  inwestycji w Humniskach – Osiedle Widły wyniesie 1 098 624, 38 zł, z czego 659 174 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta środków pokryta zostanie z budżetu gminy Brzozów.

Inwestycja ta wpłynie przede wszystkim na poprawę warunków komunikacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dotychczasowa droga była szczególnie uciążliwa dla mieszkańców wsi Humniska. Z pewnością dzięki realizowanej inwestycji poprawi się jakość życia mieszkańców i osób, które na co dzień korzystają z drogi.

Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2021 roku.

7

Przypominamy, z Funduszu Dróg Samorządowych przy udziale środków własnych udało się już przebudować ulice: Parkową i Polną oraz Piastową w Brzozowie.

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów

09-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: