REKLAMA

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w miejscowości Humniska – Osiedle Widły (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Humniska – Osiedle Widły to kolejna inwestycja, którą realizować będzie samorząd gminny w ramach pozyskanych środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego, w tej kadencji stawia się na przebudowę i budowę infrastruktury drogowej, która od kilkudziesięciu lat nie była modernizowana poza bieżącymi naprawami.

1

Całkowity koszt  inwestycji w Humniskach – Osiedle Widły wyniesie 1 098 624, 38 zł, z czego 659 174 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta środków pokryta zostanie z budżetu gminy Brzozów.

Inwestycja ta wpłynie przede wszystkim na poprawę warunków komunikacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dotychczasowa droga była szczególnie uciążliwa dla mieszkańców wsi Humniska. Z pewnością dzięki realizowanej inwestycji poprawi się jakość życia mieszkańców i osób, które na co dzień korzystają z drogi.

Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2021 roku.

7

Przypominamy, z Funduszu Dróg Samorządowych przy udziale środków własnych udało się już przebudować ulice: Parkową i Polną oraz Piastową w Brzozowie.

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów

09-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)