REKLAMA

Rok działalności Klubu Karate Kyokushin „Byakko” w Dydni (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Za nami rok działalności Uczniowskiego Klubu Karate Kyokushin „Byakko”, który istnieje od września 2021 roku. Założycielami, a także instruktorami klubu są Krzysztof Kot,  Rafał Hajduk i Łukasz Paluch. Klub prowadzi treningi w Szkole Podstawowej w Dydni gdzie są dwie grupy o łącznej liczbie 50 trenujących. We wrześniu 2022 powstały dwa nowe oddziały w Przysietnicy i Sanoku do których należy około 40 nowych adeptów.

image007_10

Nasz klub brał udział w 5- ciu turniejach: Przemyślu, Hrubieszowie, Zagórzu, Zagnańsku i Łukowicy. Łącznie nasi zawodnicy z Dydni przywieźli aż 35 medali ! W tym 6 złotych, 7 srebrnych i 22 brązowe. To ogromny sukces dla tak młodego klubu.

Od rozpoczęcia działalności w 2021 r. klub otrzymał dotacje w wysokości 3 tysięcy złotych ze środków Gminy Dydnia przeznaczonych na kluby sportowe.

W dniu 3 grudnia 2022 r. odbędzie się Pierwszy Gminny Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Dydnia- Kids CUP 2022 w którym weźmie udział łącznie 70 naszych uczniów z 3 oddziałów.

Nasze dzieci są bardzo zdolne i ciężko pracują na swoje sukcesy, jesteśmy bardzo dumni ze stworzonej grupy. Duży wpływ na osiągnięcia naszych zawodników mają dobre relacje z rodzicami, Panią Wójt Alicją Pocałuń i  Panią Dyrektor SP w Dydni Iwoną Pocałuń. Wszyscy ogromnie nas wspierają i pomagają, za co serdecznie wszystkim jesteśmy wdzięczni. Wspólnie z nami tworzą rodzinę Kyokushin.

Należy pamiętać, że Karate Kyokushin to nie tylko walki, na treningach młodzi karatecy uczą się także samoobrony, techniki kata (układów bloków, kopnięć, uderzeń), a przede wszystkim sprawności fizycznej. Na zajęciach wpajane są zasady takie jak: dyscyplina, powstrzymanie się od gwałtowności, poszanowania starszych, dążenie do celu, nauka pracy w grupie. Poprzez rywalizację w walce uczą się przegrywać i wygrywać oraz szanować przeciwnika. Dzięki tym zasadom dzieci w dorosłym życiu łatwiej radzą sobie z rozwiązywaniem konfliktów oraz podejmowaniem decyzji.

Zarząd Klubu Karate

Kyokushin BYAKKO

źródło: Gmina Dydnia

24-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: