REKLAMA

Robert Janowski pokazał studentom jak być sobą przed kamerą (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 30 listopada prowadzący popularnego programu „Jaka to melodia?” był gościem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Poprowadził warsztaty dla studentów dziennikarstwa oraz nowo powstałego kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna pt. „Jak być sobą przed kamerą?”.

Przyjechał również po to, żeby wziąć udział w obchodach jubileuszu 15-lecia Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ.

Czym jest kamera? Dla większości ludzi, którzy na co dzień nie mają do czynienia z nagrywaniem się, jest to małe onieśmielające urządzenie wyprowadzające z równowagi. Niektórzy uważają, że do pracy przed obiektywem nadają się tylko wybitnie utalentowani. Robert Janowski jest innego zdania.

Wszystkiego się można nauczyć. Nie potrafiłem niczego na samym początku – przyznał się prowadzący bijącego rekordy programu „Jaka to melodia?”. Teraz ani kamera, ani mikrofon go nie stresują. Nie znaczy to jednak, że warsztat został w całości opanowany. – Trzeba się ciągle zastanawiać co i jak powiedzieć, żeby było czytelne, szybkie, konkretne i nienudne. Jak oglądamy telewizję i ktoś zaczyna opowiadać głupoty, to po prostu przestajemy go słuchać – wyjaśniał Robert Janowski.

2

Uczestnicy warsztatów podczas zajęć próbowali przede wszystkim znaleźć odpowiedź nie na pytanie jak być sobą przed kamerą, tylko kim się jest. W tym celu prowadzący przygotował kilka rozluźniających ćwiczeń psychologicznych. Po wykonaniu wszystkich zadań studenci mogli porównać swoje nagrania sprzed warsztatów z tymi, które wykonali na końcu zajęć. – Może nie jest idealnie, ale ku mojemu zaskoczeniu na drugim nagraniu zachowałam się o wiele bardziej naturalnie, a to tylko po kilku godzinach zajęć – podzieliła się Tetyana Banytska, uczestniczka warsztatów.

Po to, żeby studenci mogli jak najwięcej skorzystać z obecności eksperta, szkolenie przebiegało w dwóch 11-osobowych grupach.

Spotkanie z pięciokrotnym zdobywcą Wiktora w kategorii osobowość telewizyjna to element strategii WSIiZ, która kładzie bardzo duży nacisk na kształcenie praktyczne, po to, żeby jak najlepiej przygotować swoich studentów do wejścia na rynek pracy. W przyszłym semestrze na uczelni Robert Janowski będzie prowadzić zajęcia z wystąpień publicznych.

Gość uczelni przyjechał do niej także, aby wziąć udział w wieczornych obchodach jubileuszu 15-lecia Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ w uczelnianym Klubie Akademickim IQ. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18.00. W jego programie przewidziano recital Roberta Janowskiego. Uroczystość ma charakter zamknięty.

materiał nadesłany

02-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)