REKLAMA

Relaks przed snem – 9 trików

Woman reading a book on bed, white tone

Życie większości z nas jest wypełnione obowiązkami od wczesnego ranka do późnej nocy. Czy zdarzyło Ci się mieć trudności z zaśnięciem mimo tego, że przez cały dzień byłeś aktywny i jesteś zmęczony? Większość z nas miała lub nadal ma takie problemy. Gdyby tylko istniał magiczny przycisk, którym można byłoby wyłączyć wszystkie natarczywe myśli… Niestety nie ma takiego, ale jest wiele sposobów, które pomogą Ci zrelaksować się i spokojnie przespać całą noc.

Wszystko jest w Twojej głowie

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ, mają nasze myśli na to, jakie emocje odczuwamy. O ile na emocje nie mamy żadnego wpływu, o tyle na myśli jak najbardziej. Zamiast pisać w głowie czarne scenariusze, lepiej poświęcić czas na relaksację. Od czego zacząć?

  1. Medytacja. Naukowcy udowodnili jej prozdrowotne działanie na nasz organizm w licznych badaniach. Nie musisz się do niej specjalnie przygotowywać. Po prostu usiądź na podłodze i pozwól sobie odpocząć.
  2. Ćwiczenia oddechowe. Możesz je wykonywać tak, jak Ci wygodniej, na siedząco lub na leżąco już w łóżku. Pozwolą Ci rozluźnić mięśnie i wyciszyć ciało.
  3. Prowadzenie dziennika. Jeśli zegar wskazuje północ, a Ty nadal przekręcasz się z boku na bok, martwiąc się następnym dniem, to zdecydowanie sposób dla Ciebie. W notatniku możesz zapisać plan na następną dobę i listę rzeczy do zrobienia. Gdy będziesz mieć je spisane na papierze, nie będziesz musiał o nich rozmyślać.

Cosmetic cream with natural organic ingredients avocado, honey, lemon and eucalyptus leaves on white stone background, cosmetics and organic skin care for face and body care product concept, flat lay

Relaks dla ciała — spokój dla duszy

W zdrowym ciele zdrowy duch. Ciężko się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Jak zadbać o swój organizm?

  1. Aktywność fizyczna. Jeśli należy do tej części ludzi, która twierdzi, że jej nie znosi, nie rezygnuj. Poszukaj nowej formy, którą polubisz i nie zaczynaj od długich intensywnych treningów. Każda ilość ruchu ma drogocenny wpływ na nasze ciało. Jeżeli nie lubisz siłowni, idź do klubu i wyszalej się na parkiecie.
  2. Domowe SPA. Wygląd nie jest najważniejszy, ale warto czasami o siebie zadbać. Czy jest coś przyjemniejszego od gorącej kąpieli? Wieczorem zapal świece, zrób sobie maseczkę i zapomnij o całym świecie.
  3. Spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Czy wiesz, że naukowcy udowodnili, że przytulanie ma właściwości prozdrowotne i zmniejsza poziom stresu? Co więcej, w tzw. niebieskich strefach, czyli miejscach z najwyższym odsetkiem stulatków, większość osób ma bardzo silne więzi rodzinne. Czy właśnie w tym tkwi sekret długowieczności?

Sypialnia — ostoja spokoju

Sypialnia powinna być miejscem wyłącznie relaksu i miłości. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by stworzyć w niej warunki sprzyjające do jednego i drugiego.

  1. Materac to podstawa. Odpowiednio dobrany będzie podpierać nasz kręgosłup i odciąży stawy. Zawsze wybieraj te z najwyższej jakości materiałów i z zaufanego sklepu jak materacegdansk.eu. Zdecydowanie nie powinieneś spać na kanapie. Materace nawierzchniowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają za małe mieszkanie na wstawienie dodatkowego łóżka. W dzień bez problemu schowasz je w szafie, a w nocy zapewnią Ci komfortowy sen. Możesz ich też używać w zależności od aktualnych potrzeb. Materac Hilding Tenor został wykonany z pianki o właściwościach chłodzących, dzięki czemu przetrwasz nawet najbardziej upalną noc. Jeśli Twój obecny materac się odkształcił, zamiast inwestować w nowy egzemplarz, możesz wybrać model nawierzchniowy wykonany z termoelastycznej pianki Visco, która pod wpływem ciepła idealnie dopasuje się do Twojego ciała. Lubisz spać na twardszym podłożu, a w obecnym łóżku zatapiasz się jak w słabej jakości fotelu? Nie ma problemu. Materac Hilding Bass podwyższy uczucie twardości i pozwoli Ci znowu komfortowo sypiać za niewielką kwotę.
  2. Wyeliminuj światło. W pomieszczeniu nie powinny znajdować się żadne źródła światła, nawet małe diody. Koniecznie zasłoń rolety, by nie przeszkadzał Ci błysk latarni.
  3. Zadbaj o odpowiednią temperaturę. Ciężko o relaks marznąć lub pocąc się z gorąca. Optymalna temperatura do snu powinna mieścić się w przedziale od 18 do 22 stopni.

interior of bedroom with pink and blue pillows and teddy bears

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

01-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: