REKLAMA

Rekordowa liczba zakażeń na Podkarpaciu! Aż 46 nowych zachorowań

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 370 nowych przypadkach koronawirusa w kraju. Aż 46 dotyczy Podkarpacia! To kolejny rekord. Publikujemy szczegółowe informacje na temat ogniska choroby w naszym województwie.

W Polsce mamy już 37 891 zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. Wyzdrowiało 27 148 osób. Odnotowano 1571 zgonów.

Na terenie Podkarpacia zdiagnozowano 46 kolejnych zachorowań. To mieszkańcy powiatu jarosławskiego, w tym 32 mężczyzn i 12 kobiet (2 osoby hospitalizowane pozostałe w izolacji).

Łącznie w naszym województwie odnotowano 896 przypadków, a 468 osób wyzdrowiało. Odnotowano 55 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 45 012 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

  • w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 31 044
  • dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 13 968

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 19 osób, 2580 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 277 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 96 osób.

Kolejne 8 osób która wyzdrowiało to 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 osoby z miasta Rzeszowa oraz mieszkaniec miasta Przemyśla.


Dane: WSSE w Rzeszowie

Dane: Ministerstwo Zdrowia / Twitter


INFORMACJA NA TEMAT AKTUALNYCH OGNISK KORONAWIRUSA NA PODKARPACIU

Aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego 10-07-2020 (WSSE w Rzeszowie)

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu Na dzień 10 lipca br. w powiecie jarosławskim odnotowano łącznie 273 osoby z pozytywnym wynikiem. Są to osoby powiązane z ogniskiem w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu , ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu.

W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 72 osób, w tym 59 u pracowników ( w tym 6 z powiatu przeworskiego) oraz 13 osób z kontaktu. W dniu 10.07.2020 r. na terenie Zakładów Mięsnych w Jarosławiu uruchomiono punkt pobrań ,,drive -thru” , w którym przebadanych zostanie 88 pracowników. W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 52 osoby, odnotowano 14 zgonów, a 811 osób objęto kwarantanną. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu Ognisko wśród pracowników sklepu LIDL – potwierdzono 9 pozytywnych wyników u pracowników sklepu LIDL w Przemyślu oraz 4 osób z kontaktu ( w tym jedna osoba z powiatu jarosławskiego). Ustalono, że źródłem zakażenia była styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 87 osób (w tym pracowników oraz ich rodziny). W parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie potwierdzono wynik dodatni u osoby duchownej i 13 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto 112 osób. W Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach potwierdzono 2 dodatnie wyniki wśród pracowników. Kwarantanną objęto personel medyczny, administracyjny, pomocnicy oraz z kontaktu domowego – łącznie 197 osób. Rozpoczęto badania osób z kontaktu (personel, pensjonariuszy i in) , dotychczas przebadano 91 osób (wyniki są ujemne). Kolejne badania są w toku. W DPS-ie zostały wstrzymane przyjęcia, nadal obowiązuje zakaz odwiedzin i wstępu osób postronnych. Trwają dochodzenia epidemiologiczne.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane.

źródło: Red., Ministerstwo Zdrowia – Twitter, WSSE w Rzeszowie

foto nagłówek: poglądowe

12-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)