REKLAMA

REGION: Udaremniony przemyt na 1,5 mln sztuk papierosów (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt ponad 1,5 miliona sztuk (76 870 paczek) papierosów wykryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli ciężarówki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabanda o rynkowej wartości ponad 1 miliona złotych ukryta była w belach z papierem. Wydobycie kontrabandy trwało ponad dobę.

 

38-letni kierowca ukraińskiej ciężarówki przewoził towar w postaci ośmiu bel z papierem używanym w produkcji tektur. Towar został zgłoszony do procedury tranzytu i miał trafić do odbiorcy w jednym z krajów UE.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej postanowili sprawdzić przewożony ładunek i podjęli decyzję o prześwietleniu ciężarówki urządzeniem RTG a następnie przeprowadzili rewizję naczepy.

Podczas kontroli okazało się, że w pięciu belach z papierem znajdują się papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Rozładunek i dotarcie do kontrabandy okazało się bardzo pracochłonne i wymagało dużego wysiłku fizycznego. Każda z bel o wymiarach 2,5 metra x 1,5 metra ważyła 2,5 tony.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli w ciężarówce łącznie 1 537 400 szt. papierosów ( 76 870 paczek), których rynkową wartość szacuje się na ponad milion zł.

Gdyby papierosy trafiły do czarnorynkowej sprzedaży na terenie Polski, Skarb Państwa straciłby ponad 1,7 mln złotych z tyt. nieuiszczonych należności celno-podatkowych.

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, rekwirując nielegalny towar i ciężarówkę. Aktualnie trwają ustalenia skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich faktycznym odbiorcą.

Za przemyt takiej ilości papierosów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

źródło: KAS


25-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)
region-udaremniony-przemyt-na-15-mln-sztuk-papierosow-foto-00e8po-4881