REKLAMA

REGION. Poszukiwany 20-latek wpadł podczas kontroli drogowej

REGION. Policjanci z krośnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego sportowym motocyklem. Okazało się, że 20-latek jest osobą poszukiwaną i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego motocykl został odholowany.

motorcycle-g5e0bca55e_1280

W poniedziałek po godz. 19, na ul. Okulickiego w Krośnie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motocyklistę. W trakcie sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto wyszło na jaw, że młody mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

20-letni mieszkaniec gminy Jedlicze trafił do policyjnego aresztu, skąd będzie przetransportowany do zakładu karnego. Motocykl, którym młody mężczyzna poruszał się po drodze, został odholowany i zabezpieczony na strzeżonym parkingu.

Pamiętajmy, że od 1 stycznia br. osoby, które decydują się usiąść za kierownicę pojazdu nie posiadając do tego uprawnień, podlegają surowym restrykcjom. W art. 94§1 kw ustawodawca wskazuje, że „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych”. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka wobec sprawcy środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu.

źródło: KMP Krosno

25-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: