REKLAMA

REGION. Obywatelskie zatrzymanie kierowcy w Niebocku

NIEBOCKO. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych miał kierujący mercedesem, którego w Niebocku, ujął inny kierowca. W takim stanie mężczyzna przyjechał do sklepu. O konsekwencjach z jakimi będzie się musiał teraz liczyć nietrzeźwy kierowca zadecyduje sąd.

448-294466

 

Wczoraj przed godziną 16, na numer 112 zadzwonił mężczyzna, który powiadomił, że jego brat właśnie ujął nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna zabrał mu kluczyki do samochodu i uniemożliwił dalszą jazdę. Obaj mężczyźni, do czasu przyjazdu na miejsce policyjnego patrolu, skutecznie zapobiegli dalszej jeździe nietrzeźwemu kierowcy.

Do obywatelskiego ujęcia doszło w miejscowości Niebocko, przed jednym ze sklepów. To tam przyjechał swoim mercedesem 46-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Świadek zdarzenia, jadąc swoim autem, zauważył jak kierowca mercedesa w sposób niebezpieczny skręca z drogi wojewódzkiej nr 835 na sklepowy parking. Nabrał podejrzeń co do tego, czy kierowca jest trzeźwy. Zawrócił swój pojazd i podjechał za nim. Gdy już wysiadł z auta nie miał już wątpliwości, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił po pomoc do brata, a ten wykonał telefon na numer 112 i powiadomił służby.

Na miejsce przyjechał policyjny patrol. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego mercedesem. Badanie alkomatem wykazało, że 46-latek ma w organizmie 2,2 promila alkoholu. Na domiar tego, po sprawdzeniu jego danych, wyszło na jaw, że mężczyzna ma aktualnie aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, orzeczony przez sąd.

Teraz sprawa 46-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego trafi do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach jakie poniesie kierowca mercedesa.

 

źródło: KPP Brzozów

zdjęcie: KPP Brzozów

18-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: