REKLAMA

Rajd pieszy śladami Brzozowa-Zdroju (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W ramach projektu “Sportowa Natura” odsłona 2023 wspólnie z Lasami Państwowymi jako PARTNEREM wydarzenia Sport–Las–Natura–Uczymy–Korzystamy–Szanujemy w poniedziałek 25 września br. odbył się pieszy rajd turystyczny ścieżką historyczno-dydaktyczną „Śladami zabudowań Brzozowa – Zdroju” zorganizowany przez Ludowy Klub Sportowy „Iskra” Przysietnica, w którym uczestniczyli zawodnicy miejscowego klubu, członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Sołeckich w Przysietnicy oraz najmłodsi wraz z rodzicami.

Wędrując ścieżką można zaczerpnąć nie tylko świeżego powietrza ale i pozyskać sporo informacji historycznych. Na ścieżce znajduje się 8 tablic tematycznych, dotyczących: historii uzdrowiska, które funkcjonowało na początku XX wieku, jego działalności, zaplecza uzdrowiska, zdroju, łazienek, schodów przy łazienkach, studni i gajówki. Swoistą atrakcję przy ścieżce historyczno-dydaktycznej „Śladami zabudowań Brzozowa- Zdroju”, dla spacerowiczów i turystów stanowi wiata spoczynkowa. Na jej ścianach znajdują się podobrazia, przedstawiające rekonstrukcje dawnych zdjęć 3 scen z życia Brzozowa-Zdroju autorstwa Arkadiusza Andrejkowa. Wiata spoczynkowa jest zwieńczeniem ścieżki historyczno-dydaktycznej, przybliżającej funkcjonowanie przedwojennego Brzozowa-Zdroju.

Przemierzając trasę, można było zapoznać się z historycznymi, zdrojowymi miejscami sprzed blisko stu lat.

Ścieżka historyczno-dydaktyczna jest miejscem wartym uwagi na mapie turystycznej Brzozowa, które należy koniecznie odwiedzić.

Tekst: Marek Wacek
Foto: Marek Wacek, Krzysztof Zubel

materiały nadesłane

 


28-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: