REKLAMA

PWSZ W SANOKU: Seminarium na Reymonta

SANOK / PODKARPACIE. Studenckie Koło Naukowe Mechaników działające w Instytucie Technicznym PWSZ w Sanoku zorganizowało seminarium pt. „Wpływ parametrów obróbki cieplnej na właściwości wytrzymałościowe stali o różnej zawartości chromu”. Seminarium odbyło się w dniu 15 maja br. w auli Instytutu Technicznego.

Wykład wygłoszony podczas spotkania opracowany został w oparciu o badania przeprowadzone przez studentów koła. Do badań wybrano cztery gatunki stali o zbliżonej zawartości węgla, a o różnej zawartości chromu. Najpierw przebadano skład chemiczny stali przy użyciu spektrometru iskrowego. Następnie próbki stali poddano hartowaniu przy wykorzystaniu pieca muflowego do obróbki cieplnej metali. Po hartowaniu zbadano twardość próbek, a następnie poddano je odpuszczaniu w różnych temperaturach. Badania twardości tak obrobionych cieplnie stali pozwoliło na stwierdzenie, że zawartość chromu w stalach ulepszanych cieplnie wyraźnie wpływa na spadki twardości, a zarazem wzrost własności plastycznych stali odpuszczanych w różnych temperaturach.
Samodzielne przeprowadzane badania naukowe to jeden z najważniejszych celów statutowych koła.

IMG_2546

IMG_2547

2_foto_MIBM

źródło: materiały nadesłane

20-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
pwsz-w-sanoku-seminarium-na-reymonta