REKLAMA

PRZYSIETNICA. Podpalił dom, w którym mieszkał? 47-latek aresztowany (ZDJĘCIA)

PRZYSIETNICA / PODKARPACIE. Trzy miesiące spędzi w areszcie 47-letni mężczyzna, który jest podejrzany o podpalenie domu w Przysietnicy. W wyniku pożaru obrażeń doznał przebywający w środku, niepełnosprawny domownik. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W miniony piątek, przed godz. 8, dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze, do jakiego doszło w Przysietnicy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że to było celowe podpalenie, a ogień został zaprószony wewnątrz budynku.

W domu przebywały dwie osoby. Kiedy domownicy zorientowali się o istniejącym zagrożeniu, ugaszenie pożaru własnymi siłami, było już niemożliwe. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, a jedynym ratunkiem dla nich, była ucieczka. Jednemu z mężczyzn udało się wydostać na zewnątrz. Natomiast drugiego z mężczyzn, ze względu na jego niepełnosprawność ruchową, strażacy wyciągnęli przez okno, ponieważ inna droga ewakuacji była niemożliwa. W wyniku pożaru mężczyzna doznał obrażeń w postaci poparzenia.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 47-letni domownik, którego w tym czasie nie było w domu. Mężczyzna chwilę później znalazł się w rękach policji. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 47-latkowi zarzutów. Powstałe straty oszacowano na około 250 tys. złotych.

Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za podpalenie, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brzozów

15-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)