REKLAMA

Przygotowanie województwa do sezonu zimowego

PODKARPACIE. Wczoraj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem narady było przygotowanie województwa do okresu zimowego. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele różnych służb, w tym Policji.


Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart zaznaczyła, że sezon zimowy wymaga od służb ścisłej współpracy w zakresie reagowania i przygotowania na zagrożenia. Wydała rekomendacje dla jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców.

Jak podkreślił insp. Zbigniew Sowa, pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, podkarpacka policja będzie prowadzić wzmożone działania pod kątem ochrony osób przed skutkami niskich temperatur. Komendant wyjaśnił, że policja posiada odpowiednie procedury, obejmujące prowadzenie monitoringu miejsc, w których zwyczajowo mogą przebywać bezdomni, tj. dworce, ogródki działkowe itp. oraz udzielenie im pomocy we współdziałaniu z jednostkami samorządu terytorialnego, instytucjami i organizacjami zajmującymi się osobami bezdomnymi, uzależnionymi i wykluczonymi.

Wojewoda Ewa Leniart zaapelowała za pośrednictwem mediów o zwracanie uwagi na osoby potrzebujące pomocy i przekazywanie odpowiedniej informacji służbom, które mogą podjąć działania ratujące życie.

winter-1367153_960_720

zdjęcie poglądowe

ŹRÓDŁO: KWP

09-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
przygotowanie-wojewodztwa-do-sezonu-zimowego-00e5js