REKLAMA

Przekazanie sprzętu ratowniczego oraz wyposażenia osobistego dla OSP Przysietnica

GMINA BRZOZÓW. W dniu 19 listopada br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysietnicy odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego oraz wyposażenia osobistego dla miejscowej jednostki OSP, zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

DSC_4423-scaled

W spotkaniu uczestniczyli: poseł na Sejm RP Piotr Uruski, zastępca burmistrza, a zarazem prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzozowie Mariusz Bieńczak, komendant powiatowy PSP w Brzozowie Krzysztof Folta, prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Brzozowie Mariusz Fic, radni Marek Wacek i Grzegorz Pietryka, proboszcz miejscowej parafii ks. Jan Smoła, sołtys wsi Krzysztof Zubel, przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich Wanda Bąk oraz druhny i druhowie miejscowej jednostki OSP.

Dzięki pozyskanej dotacji zakupiono: radiotelefony cyfrowe, agregat prądotwórczy, hełmy strażackie z latarenkami, kominiarki strażackie, rękawice strażackie, buty strażackie oraz ubrania bojowe. Środki na doposażenie jednostki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Łączna wartość zakupionego sprzętu i wyposażenia to 51 169,76 zł, z czego 50 tys. zł pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości. Resztę środków dołożyła gmina Brzozów.

Przekazany sprzęt jak i wyposażenie z pewnością przyczyni się do gotowości bojowej jednostki OSP w Przysietnicy, zwiększając jakość realizowanych przez nią zadań, a także podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Brzozów, jak również powiatu brzozowskiego.

źródło: Gmina Brzozów

04-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: