Promowali zdrowy styl życia w Dydni FOTORELACJA
DYDNIA. Pokaz tańca współczesnego, porady kosmetyczki, możliwość obejrzenia wewnątrz samochodu policyjnego czy występ Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Kalina” z Niebocka, to tylko niektóre z atrakcji, jakie zaserwowali organizatorzy uczestnikom II Rodzinnej Gimnazjady.
– Impreza jest super. Oby więcej takich było – mówiła Barbara Rybczak.
– Jest mnóstwo atrakcji, tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepsze jest to, że nie ma tu alkoholu, więc nie ma takich różnych sytuacji, które obserwuje się na innych festynach.
– Wielką atrakcją jest policyjne stoisko. Możliwość obejrzenia policyjnej furgonetki od środka, pogłaskania tego wielkiego policyjnego psa czy nawet te słodycze, to dla większości zgromadzonych to dzieci wielka atrakcja – dodała Ewelina z Dydni.
– Takie imprezy jak ta dzisiejsza są potrzebne. Nie tylko można się spotkać z przyjaciółmi i podjeść przy okazji tych pyszności, ale zaciera się ta bariera np. pomiędzy policją a zwykłym obywatelem – stwierdził Andrzej Rybczak.
Zdanie pana Andrzeja potwierdza post. Alicja Darowska, z KPP w Brzozowie, obsługująca policyjne stoisko. – Dzięki takim akcjom chcemy wyjść naprzeciw społeczeństwu i zatrzeć ten ciągnący się od dawien dawna stereotyp złego policjanta. Mamy nadzieję stworzyć obraz policjanta, do którego można bez obawy przyjść gdy ma się kłopoty.
Nie tylko policyjne stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Spora kolejka stała przy stoisku Kamili Szajnowskiej, kosmetyczki.
– Pierwszy raz uczestniczę w tego typu akcji, ale muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Dlatego już polecam się na przyszłość – mówiła śmiejąc się pani Kamila.
Jak przyznała Iwona Pocałuń, dyrektor Gimnazjum z Dydni, pomysł stworzenia Gimnazjady zrodził się z potrzeby.
– Rodzice, uczniowie i nauczyciele wyrazili chęć stworzenia imprezy integracyjnej. Uznaliśmy, że taka forma będzie dobra. Postanowiliśmy, że Gimnazjada odbywać się będzie w niedzielę Zielonych Świątek. Przez tego typu spotkania chcemy promować przede wszystkim osiągnięcia naszych uczniów i zdrowy styl życia – tłumaczyła dyrektor Pocałuń.
Impreza stała się też okazją do podsumowania wspólnej akcji dydeńskiego Gimnazjum i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzozowie „Trzymaj formę”. Prelekcje na temat odżywiania oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych wygłosił Tadeusz Pióro, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzozowie. Pogadanka zakończyła się tematycznym konkursem.
W czasie Gimnazjady podsumowano również drugą edycję gminnego konkursu literacko – plastyczno – fotograficznego „Śladami naszych ojców”.
Wśród zwycięzców znaleźli się: Aleksandra Kułak ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce, Emilia Żak z Gimnazjum w Dydni, Sławomir Serafin ze Szkoły Podstawowej w Dydni, Barbara Irzyk ze Szkoły Podstawowej w Niebocku, Gabriela Chorążak i Justyna Pytlowany z Gimnazjum w Dydni oraz Justyna Naleśnik z Zespołu Szkół Publicznych w Końskiem.
– Musieliśmy napisać wypracowanie o naszej miejscowości. Trzeba było wymyślić w formie legendy genealogię pochodzenia nazwy miejscowości. Zajęło mi to trochę czasu, ale muszę przyznać, że dobrze mi się to pisało. Jedna myśl rodziła następną – stwierdziła Aleksandra Kułak. – Najgorzej zacząć, wpaść na jakiś super pomysł – przyznały Dominika Czerkies i Kinga Rozputyńska. –
Potem to już samo się pisze. Takie konkursy i zajęcia regionalne są potrzebne. Teraz wśród mieszkańców żyje jeszcze mnóstwo legend. Ale jeśli nikt ich nigdzie nie zapisze to one zaginą. A szkoda by było, bo większość jest naprawdę ciekawa.
Zgromadzeni na Gimnazjadzie mogli usłyszeć również prelekcję na tamta zasad prowadzenia gospodarstwa ekologicznego oraz posłuchać koncertu akordeonowego w wykonaniu Sebastiana Pilszaka z Wydrnej. Imprezę zakończyły tańce przy muzyce zespołu „RYTM”.
Autor:brzozow24.pl
Zaloguj się aby dodać komentarz
| Logowanie
Komentarze niezarejestrowanych czytelników: