REKLAMA

Program wsparcia dwujęzyczności w brzozowskim przedszkolu! (ZDJĘCIA)

GMINA BRZOZÓW. W bieżącym roku szkolnym nasze województwo przystąpiło do pilotażowego ,,Programu wsparcia dwujęzyczności w podkarpackich przedszkolach”. Jest on realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, współpracujący z Podkarpackim Zespołem Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, Wojewódzkimi Bibliotekami Pedagogicznymi oraz organami prowadzącymi przedszkola.

20220920_094248-scaled

Celem programu jest wspieranie nauki języków obcych na wszystkich poziomach edukacyjnych i jest on skierowany do najmłodszych dzieci.

Obowiązkiem placówki uczestniczącej w przedsięwzięciu było posiadanie odpowiedniej bazy, a Urząd Marszałkowski w Rzeszowie zapewnił wsparcie merytoryczne i rzeczowe, między innymi: licencje dostępowe do programu dla nauczycieli i rodziców, a także ciekawe pomoce dydaktyczne.

Gmina Brzozów wytypowała Przedszkole Samorządowe nr 1 w Brzozowie do udziału w programie. Nasze maluchy, czyli grupa ,,Krasnale’’ rozpoczęła jego realizację już w drugim tygodniu września. Przewidziane w nim zadania dają dużo swobody dotyczącej ich wprowadzania i wykonywania, a także możliwość utrwalania słownictwa w ciągu całego dnia również w domu rodzinnym.  Jego zaletą jest fakt, że rodzice mogą w domu z niego korzystać i razem ze swoimi pociechami poznawać język angielski.  Najmłodsi zapamiętują poprzez ruch, zabawę i działanie. Są aktywni, chętni do nowych wyzwań i sprawia im to wiele radości, a efekty są widoczne codziennie dlatego też udział trzylatków w programie to niezwykle cenna inicjatywa dotycząca wychowania w dwujęzyczności.

Anna Lasko

źródło: Gmina Brzozów


17-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: