REKLAMA

Efekty Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi w Gminie Dydnia

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE: Zasadniczym celem Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach, których możliwa staje się integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej. Program ma przyczyniać się do m.in. do zaspokajania potrzeb społeczno-kulturowych, turystycznych, rekreacyjnych i edukacyjnych, czy też pielęgnowania tożsamości kulturowej w celu zachowania tradycji i dziedzictwa kulturowego podkarpackiej wsi.

PROW

Gmina Dydnia od wielu lat korzysta ze wsparcia finansowego na realizację ważnych dla mieszkańców gminy inwestycji z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi. W ramach tego programu Gmina Dydnia zakończyła realizację zadnia pn.: „Remont wraz z wyposażeniem sali w budynku Urzędu Gminy w Dydni w celu realizacji inicjatywy „Uniwersytet Samorządności”. Celem projektu było stworzenie warunków umożliwiających przeprowadzenie inicjatyw edukacyjnych polegających na organizacji szkoleń, zajęć, kursów, warsztatów, które będą odpowiadały na potrzeby lokalnych społeczności w zakresie samorządności.

Z tego samego programu skorzystano również w Sołectwie Krzywe gdzie zakończono realizację zadania pn.: „Doposażenie sali tanecznej wraz z klimatyzacją w Domu Ludowym w Krzywem” współfinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi.

źródło: Serwis informacyjny Gminy Dydnia

28-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)